Uostamiesčio iniciatyvų įgyvendinimui iš ES fondų ir valstybės biudžeto skiriama 1 mln. eurų

Klaipėdos miesto 2023–2029 metų vietos plėtros strategijos įgyvendinimui iš Europos Sąjungos (ES) fondų ir valstybės biudžeto skiriama 1 mln. eurų, dar 250 tūkst. eurų biudžeto lėšomis įsipareigojo prisidėti Klaipėdos miesto savivaldybė.

„Vietos plėtros strategija yra geras bendradarbiavimo tarp savivaldybės, verslo ir NVO modelis, leidžiantis identifikuoti socialines problemas, su kuriomis susiduria vietos bendruomenė ir, svarbiausia, ieškoti sprendimų šioms problemoms spręsti, pasitelkus europinių lėšų finansavimą“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Kaip skelbiama savivaldybės pranešime, iš viso strategijos įgyvendinimui planuojama panaudoti 1 mln. 450 tūkst. eurų lėšų, iš jų 200 tūkst. bus skiriami Strategijos administravimui.

Strategijos tikslas – skatinti Klaipėdos miesto gyventojų, ypač jaučiančių socialinę atskirtį, aktyvią įtrauktį į socialinį bei ekonominį gyvenimą.

Strategijoje suplanuoti veiksmai orientuoti į paslaugų plėtojimą mažiau galimybių turinčiam jaunimui ir vaikams iš socialinę riziką patiriančių šeimų; socialinių ir darbinių įgūdžių palaikymą asmenims su intelekto negalia; įvairių paslaugų teikimą neįgaliesiems, emocinės pagalbos ir atokvėpio paslaugas tėvams, auginantiems vaikus su negalia; bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių asmenų integravimą į darbo rinką; paramą norintiems pradėti smulkų verslą; socialinio verslo plėtrą.

Į pagal Strategiją įgyvendinamus keturiolika bendruomenės inicijuotų vietos plėtros projektų planuojama įtraukti ne mažiau kaip 355 dalyvius.

Strategiją parengė Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder