Uostamiestyje atsiras daugiau šviesoforų

(6)

Siekiant užtikrinti Klaipėdos miesto gyventojų ir svečių saugumą, šiais metais uostamiestyje bus įrengta daugiau šviesoforais reguliuojamų pėsčiųjų perėjų. Darbus planuojama užbaigti iki rudens.

Šviesoforų įrengimo darbai vyksta keliais etapais: vienur senieji šviesoforai keičiami naujais, kitur įrengiamos naujos šviesoforais reguliuojamos pėsčiųjų perėjos, taip pat keliose vietose jau esančiose perėjose įrengiami šviesoforai.

„Minijos gatvėje remontuojame senuosius šviesoforus tam, kad pakeistume juos nauja įranga, kad galėtų veikti sinchronizuota transporto valdymo sistema, gyventojai tai vadina žaliąja banga. Ten yra keičiama įranga, ten taip pat bus įrengti šviesoforų postai, kurių dabar nėra, bet pagal reikalavimus jie turi būti, kad sistema tinkamai veiktų“, - pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vidmantas Paliakas.

Įrenginėjami pėsčiųjų perėjų šviesoforai reguliuojami mygtukais. Pėstieji galės paspaudę mygtuką sustabdyti transportą ir saugiai pereiti gatvę. Taip šviesoforai bus įrengti Liepų g. ir Jaunystės g. sankryžoje.

„Bus dar vienas sankryžos šviesoforas Liepų g. ir Jaunystės g. sankryžoje. Ten labai išsiplėtė gyventojų kvartalas, daug gyventojų važiuoja savo transporto priemonėmis ir yra labai sudėtinga išvažiuoti į Liepų g., ten tikrai nesaugi sankryža. Gyventojai piktinosi, tad Eismo saugumo komisijoje buvo priimtas sprendimas ten įrengti ne tik pėsčiųjų perėjos šviesoforą, bet visos sankryžos eismo reguliavimą šviesoforais“, - dėstė V. Paliakas.

Šviesoforais reguliuojama pėsčiųjų perėja bus įrengta ir ties Baltijos pr. 103-iuoju namu bei netoli esančiu prekybos centru „Arena“. Problema šioje uostamiesčio vietoje išties didžiulė, nes per trijų eismo juostų kelią klaipėdiečiai dažniausiai eidavo tam neskirtose vietose.

Šviesoforais reguliuojamų pėsčiųjų perėjų įrengimas miestui kainuos kiek mažiau nei 200 tūkst. eurų.

„Vakarų ekspresui“ dar gegužės mėnesį pasiteiravus, kada numatoma darbų pabaiga, tuomet V. Paliakas tikino, jog liepos viduryje šviesoforai jau veiks, tačiau šiuo metu viliasi, kad darbus pavyks užbaigti iki vasaros pabaigos.

„Planavome šį mėnesį pabaigti ir jau būtume pridavę darbus, bet uždelsė Energijos skirstymo operatorius su įvadų prijungimu ir komercinių apskaitos spintų pastatymu. Kažkaip nuolat sudėtinga būna suderinti ritmą ir dažniausiai dėl jų šiek tiek vėluoja darbų atlikimas. Turime dar du mėnesius rezervo pasilikę šviesoforams įrengti, bet dabar viskas priklausys nuo jų, kaip jie greitai įjungs elektrą“, - sakė V. Paliakas.

Praėjusiais metais buvo vykdytas Klaipėdos miesto šviesoforais reguliuojamų pėsčiųjų perėjų įrengimo darbų su projektavimu viešasis pirkimas. Tad šiais metais perėjos bus įrengiamos ir ties Dubysos g. 21-uoju, Taikos pr. 7-uoju namais, Liepų g. ir Jaunystės g. sankryžoje, Taikos pr. ir Debreceno g. sankryžoje, K. Donelaičio g. ir S. Daukanto g. sankryžoje bei Šilutės pl. ir Svajonės g.

Ir nors šviesoforais reguliuojamos pėsčiųjų perėjos įrengiamos dėl klaipėdiečių ir miesto svečių saugumo, tačiau kai kurie vairuotojai piktinasi, kad mieste šviesoforų atsirado jau per daug.

„Gavome nusiskundimų iš vairuotojų, kad tų šviesoforų jau per daug yra mieste, bet mes juos darome dėl saugumo. Vairuotojams atrodo, kad mes labai saugome pėsčiuosius, o vairuotojų interesų nepaisome. Bet kaip reikia visų interesus suderinti? Pėstieji yra labiau pažeidžiami, tad tenka įrengti daugiau šviesoforų pėsčiųjų perėjose“, - pasakojo Transporto skyriaus vyriausiasis specialistas.

ATNAUJINO. Ties Dubysos g. 21-uoju namu esanti pėsčiųjų perėja jau greitai bus reguliuojama šviesoforu. Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder