Uostamiestyje vyksta karinės technikos ir ginkluotės sistemų ekspozicija (2)

Šeštadienį Klaipėdiečiai turėjo galimybę išvysti tarptautinių pratybų ,,Stiprus Grifonas 2021“ dalyvių karinės technikos ir ginkluotės sistemų ekspoziciją.  

Vakarų Lietuvoje vykstančių pratybų ,,Stiprus Grifonas 2021“ karinės technikos ir ginkluotės sistemų ekspozicinė erdvė Klaipėdos miesto gyventojams atsidarė 12.30 val. Taikos pr. 56. 

Ten galima išvysti eksponuojamą JAV rotacinių pajėgų Europoje 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono tanką „Abrams M1A2“ ir pėstininkų kovos mašiną „Bradley M2A3“. Taip pat Lietuvos kariuomenės ir Sąjungininkų naudojamus šarvuočius, visureigius, haubicas, minosvaidžius, artimo nuotolio oro gynybos ir prieštankines sistemos. 

Planuojama, jog ekspozicija baigsis – 16.00 val. 

“Šis renginys yra mūsų pratybų “Stiprus Grifonas 2021” dalis. Norėjome klaipėdiečiams ir miesto svečiams parodyti tą kovos ir karių techniką su kuria mes dirbame kasdien ir ypač pratybų metu. Civiliai šią techniką retai sutinka arba sutinka tik kelyje, ant tam tikrų platformų gabenant į pratybų vietas.

Tad norėjome, kad jie galėtų fiziškai, gyvai pačiupinėti techniką, susipažinti kas tai yra Lietuvos kariuomenė, kas yra jos sąjungininkai, su kuo mes bendradarbiaujame ir stovime vienoje gynybos pozicijoje. Čia yra ir Portugalijos atstovai, JAV atstovai, turime ir britų atstovus. Tai mažytė dalis, ką turime pratybose, nes jose dalyvauja apie 2000 karių, tad visų jų nesutalpinsime”, - pasakojo Motorizuotosios pėstininkų brigados “Žemaitija” G9 psichologinių operacijų karininkas kpt. Andrius Šakalis. 

Bus vykdomas objektų šturmas Klaipėdos mieste ir rajone. 

Rytoj, birželio 13 d., vyks tarptautinių pratybų ,,Stiprus Grifonas 2021“ pratybų aktyvioji fazė, kurios metu bus vykdomas objektų šturmas Klaipėdos mieste ir rajone. 

Informuojama, kad karinė technika judės visoje Vakarų Lietuvoje, pagrindiniai veiksmai vyks: 

Brg. gen. P. Plechavičiaus poligone, Priekulės seniūnijoje, Nemirsetoje, Melnragėje, Karklėje, Smiltynėje, Nidoje bei Klaipėdos gyvenamosiose rajonuose (Paupiai, Centras, Mažoji lanka, Vitė, Dragūnai).  

Iš viso pratybose dalyvauja apie 2 tūkst. karių iš Lietuvos ir NATO sąjungininkių valstybių. Bus naudojami imitaciniai (garsiniai) šaudmenys, tad prašoma gyventojų supratimo ir neišsigąsti išgirdus šūvius ar pamačius karius. 

Raktažodžiai
Vot koks požiūris i gamta Lietuvos kariuomenes
Liet., 2021-06-13 16:56
Ar kodel ant zoles stovejo,kur israsytas protokolas,kur zaleji ir policija?
Klp, 2021-06-13 14:05
Sidebar placeholder