Už „atimtą“ žemę susimokėti nereikės

Tiesiant naują gatvę du uostamiesčio gyventojai prarado dalį turėtos žemės. Kiek daugiau nei 20 arų iš jų paimti visuomenės poreikiams. Tačiau naujai suformuotų žemės sklypų savininkais jie oficialiai išliko iki vasaros pabaigos, tad sulaukė raginimų sumokėti net keliolika kartų išaugusį metinį žemės mokestį už turtą, kuriuo naudotis negalėjo.

Pirmadienį Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas pritarė, kad Taryba svarstytų dviejų uostamiesčio gyventojų prašymus suteikti mokestinę lengvatą - atleisti nuo metinio žemės mokesčio mokėjimo už du žemės sklypus.

Jei Taryba tam pritars, miesto biudžetas dėl suteiktų lengvatų negaus 74,76 Eur pajamų. Tokio dydžio žemės mokestį už minėtus sklypus tektų sumokėti už šiuos metus.

Abu klaipėdiečiai šiaurinėje miesto dalyje turėjo po apie hektarą žemės ūkio paskirties žemės. Dalies valdomo nekilnojamojo turto neteko, kai 0,1053 ha ir 0,0998 ha kitos paskirties žemės sklypai iš jų šiemet „atrėžti“ visuomenės poreikiams.

Žemės pritrūko naujai C kategorijos (aptarnaujančiai) gatvei tarp Klemiškės ir Tilžės gatvių tiesti bei eksploatuoti.

Ši procedūra Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus įsakymu pradėta dar 2018 m. lapkričio 13 d. Formalumai gerokai užtruko, tad Nekilnojamojo turto registre visi pokyčiai oficialiai įregistruoti tik šių metų rugpjūčio 24 d.

Žemės mokesčio įstatyme nustatyta, kad žemės mokestį už visus 2021 metus moka asmuo, buvęs oficialiu žemės savininku birželio 30 dieną.

Nors klaipėdiečiai nesinaudojo nuo jų valdomų žemių atidalintais ir naujai suformuotais sklypais, šią dieną abu jie buvo oficialūs jų savininkai.

Pakeitus žemės paskirtį iš ūkinės į kitos paskirties, naujųjų žemės sklypų vertė šoktelėjo net aštuonis kartus.

Mokesčio dydis automatiškai išaugo net 14 kartų.

Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos Kristinos Petraitienės įvardyta mokesčio suma dalį Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto narių privertė nusišypsoti.

„Labai daug“, - šypsodamasi tarstelėjo komiteto pirmininkė Judita Simonavičiūtė.

Vienam klaipėdiečiui tektų sumokėti 38,36, kitam - 36,40 Eur. Visi sutiko, kad atleidimas nuo žemės mokesčio yra tik principo reikalas. Tad, panašu, kad ir Klaipėdos miesto savivaldybės taryba tam pritars.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder