Valstybė rekordiškai išparduoda turtą

Praėjusią savaitę, Turto banko organizuotų aukcionų metu, parduota įvairaus valstybei nereikalingo turto net už 7,56 mln. eurų. Pagal įplaukas tai buvo sėkmingiausia savaitė šiais metais. Vienas didesnių Turto banko parduotų objektų šį ketvirtį - pastatas Klaipėdos Priestočio gatvėje.

Šio mėnesio pradžioje baigėsi administracinio pastato Priestočio g. 8, Klaipėdoje, aukcionas.

Kartu su 920 kvadratinių metrų ploto pastatu Turto bankas pardavinėjo kieme esančius statinius, garažus ir 0,19 ha žemės sklypą.

Pradinė objekto kaina buvo 455 213 eurų, tačiau aukciono nugalėtojas pasiūlė 710 000 eurų.

Tai vienas didžiausių pastaruoju metu Turto banko parduotų objektų Lietuvoje.

Daugiausia - Vilniuje

Didžiausios įtakos praėjusios savaitės rezultatams turėjo sėkmingai įvykęs gydyklos komplekso su žemės sklypu, esančio Vilniuje, P. Širvio gatvėje, aukcionas. Už šį objektą pasiūlyta 5,62 mln. eurų, aukcione varžėsi trys dalyviai, statymus pradėję likus vos kelioms minutėms iki aukciono pabaigos.

Pagal dalyvių skaičių daugiausia dėmesio sulaukė L. Zamenhofo g. 5, Kaune, esantis istorinis pastatas. Dėl jo varžėsi net 16 aukciono dalyvių, o pastatas parduotas už 382 tūkst. eurų.

„Kaip ir prognozavome, antrąjį šių metų pusmetį, paskelbus didelės vertės turtų aukcionus ir sėkmingai juos parduodant, ėmė augti ir pardavimų įplaukos. Dalis lėšų pateks tiesiogiai į biudžetą, kita dalis bus skirta valstybei reikalingiems objektams atnaujinti ir statybai“, - sako Guoda Gurauskaitė, Turto banko Pardavimų departamento vadovė.

Labai didelio susidomėjimo praėjusią savaitę sulaukė ir objektas Mažeikiuose. Buvusios Registrų centro patalpos parduotos už 251 tūkst. eurų - beveik triskart daugiau nei buvo nustatyta pradinė 84,1 tūkst. eurų kaina. Dėl šio objekto varžėsi net 8 dalyviai.

Preliminariai skaičiuojama, kad trečiąjį šių metų ketvirtį Turto banko nekilnojamojo turto pardavimo įplaukos sudarys apie 13 mln. eurų, t. y. šiek tiek daugiau, nei buvo gauta per visą pirmąjį šių metų pusmetį (12,5 mln. eurų).

Artimiausi aukcionai

Iki metų pabaigos dar planuojama paskelbti ne vieno didelės vertės objekto aukcionus, tarp jų - pastatų komplekso su 19 ha žemės sklypu, Rukainių g. 119, Vilniuje, poilsio paskirties pastato su žemės sklypu, Žvejų g. 15, Palangoje, kur iki šiol veikė poilsio namai „Relax Palanga“.

Pakartotinai tarp kitų objektų skelbiamas bibliotekos su žemės sklypu Herkaus Manto g. 45, Klaipėdoje, pardavimo aukcionas.

Šiuo metu baigiasi ir ūkinio pastato Smiltynės g. 18, Klaipėda, aukcionas. Bendras pastato plotas - 103,51 kv. m. Nustatyta pradinė objekto pardavimo kaina - 225 500 eurų.

Turto bankas yra valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kvadratinių metrų administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto.

FOTO APRASAS PARDAVĖ. Administracinis pastatas su beveik 19 arų sklypu Klaipėdos centre aukcione parduotas už 710 000 eurų.

FOTO AUTORIUS Turto banko nuotr.

Sidebar placeholder