Vasaros sezonui ruošiasi iš anksto

Trečiadienį vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo aptartas uostamiesčio įstaigų pasirengimas artėjančiam vasaros sezonui. Įstaigų vadovai tikino, jog vasaros darbas, be abejo, priklausys nuo karantino sąlygų, tačiau jam jau yra ruošiamasi iš anksto.

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis tikino, jog ruošiasi saugaus elgesio vandenyje taisyklių kontrolei, tad kartu su BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ ir Klaipėdos irklavimo centru ruošiasi kontroliuoti, kaip laikomasi taisyklių.

„Planuojame plaukti Danės upe, pažiūrėti, kaip laikomasi taisyklių, taip pat ir paplūdimiuose bei prie jūros. Vasarą didžiausias dėmesys yra skiriamas komunalinių atliekų konteinerių dezinfekcijai“, - pasakojo M. Poimanskis.

Jis tikino, jog planuojama vykdyti ir priemones dėl gaisrų mažinimo, jei vasarą būtų sausra. Taip pat jis atkreipė dėmesį ir į triukšmo kontrolę, dėl ko dažnai skundžiasi uostamiesčio gyventojai.

„Vasarą, jei bus atlaisvintas karantinas, atsidarys visos lauko kavinės ir pasipils žmonių skundai dėl triukšmo. Tikimės bendradarbiaudami su policijos pareigūnais kontroliuoti barus, kad nebūtų pažeidinėjamos tvarkos, žinoma, bus sustiprintas kontroliavimas ir dėl alkoholio vartojimo viešose vietose“, - sakė M. Poimanskis.

Valstybinės miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vyr. miškininkas Sigitas Kupšys pasakojo, jog šiuo metu jau yra budima prie automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos pultų, taip pat vasaros sezonui jau yra paruoštos gaisrinės ir priešgaisrinis automobilis.

„Savaitgaliais vykdome prevenciją dėl automobilių statymo neleistinose vietose, ant miško paklotės, taip pat peržiūrimi ir uždaromi miško keliai, kuriais nebūtina važinėti. Kaip ir kiekvienais metais, yra problema miesto miškų šiukšlinimas buitinėmis ir statybinėmis atliekomis, situacija miškuose negerėja“, - sakė S. Kupšys.

Perkėlose vyksta remonto darbai

AB „Smiltynės perkėla“ Pardavimų ir klientų aptarnavimo direktorius Darius Undžys tikino, jog perkėla jau yra pasiruošusi sezono atidarymui.

„Naujojoje perkėloje šiuo metu vyksta pakrovimo zonos teritorijos rekonstrukcija, birželio mėnesį planuojame baigti statybų pirmą etapą ir tada jau būsime labiau pasirengę visą srautą priimti, nes dabar turime tik dvi eismo juostas. Visi keltai yra pasiruošę, liepos mėnesio gale laukiame naujo kelto papildymo, tai šis sezonas turėtų būti daug draugiškesnis eilėms iš Smiltynės pusės“, - tikino D. Undžys.

Senojoje perkėloje, Šiaurės rago Smiltynės pusėje, vyksta rekonstrukcija, tačiau, pasak D. Undžio, tai neturėtų trukdyti ateinančiam vasaros sezonui.

„Rekonstrukcija vyksta dviem etapais, bus rekonstruojama viena pusė, o vėliau kita, tad keleivių srautas susireguliuos ir problemų neturėtų kilti“, - sakė D. Undžys.

Įpusėjo gelbėtojų atranka

BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktorius Olegas Mariničius pasakojo, jog Smiltynės, Melnragės ir Girulių paplūdimio ruožuose dirbs 12 gelbėjimo postų, taip pat atsiras naujas gelbėjimo postas tarp Melnragės ir II Melnragės.

„Dėl Pamario g. atsiradusios naujos automobilių stovėjimo aikštelės labai padaugėjo poilsiautojų, tad ten bus visas gelbėjimo postas. Taip pat planuojame ten įrengti ir medinius takus“, - tikino direktorius.

BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ žmonių gelbėjimui naudoja keturračius, du motorinius katerius, du gelbėjimo plaustus, kurie valdomi per atstumą, taip pat padaugėjo ir defibriliatorių bei buvo atnaujintas ryšys, kuris padeda susisiekti su gelbėtojais.

„Jau įpusėjo ir į pabaigą eina gelbėtojų atranka, ją vykdysime, jei tai bus įmanoma, baseine. Kai kuriuose gelbėjimo postuose dirbs medicinos punktai, kur bus teikiama kvalifikuota medicininė pagalba. Viso sezono metu “Klaipėdos paplūdimiuose„ bus atliekami mikrobiologiniai ir fizikiniai vandens tyrimai“, - sakė O. Mariničius.

Policijos pareigūnai vykdys priemones

Policijos pareigūnai ateinantį vasaros sezoną sieks užtikrinti viešąją tvarką, eismo saugumą ir vykdys įvairias prevencines priemones. Viešose vietose ir paplūdimiuose policijos pareigūnai vykdys stebėseną dėl alkoholio vartojimo, bus keliami ir dronai.

„Esame pasiruošę iššūkiams, stebėsime situaciją dėl karantino režimo. Mes vykdome labai daug funkcijų, susijusių su karantino režimu, tai vasaros sezonas priklausys nuo to, kiek funkcijų mums bus priskirta. Kiekvienu atveju reaguosime pagal atskirą situaciją, pagal organizuojamus renginius, ir pajėgos bus racionaliai naudojamos - ten, kur jų reikia“, - dėstė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder