Parkavimo zonos

Želdynų apsaugą reguliuoja ministerijos klerkai

Klaipėdos miestas turi naujas Želdynų ir želdinių apsaugos taisykles. Jos patvirtintos ketvirtadienį, prieš tai liūdnai konstatavus, jog patys klaipėdiečiai veikimo laisvės šioje srityje turi nedaug.

Iki ketvirtadienio uostamiestis vadovavosi dar 2008 metų lapkritį patvirtintomis Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos taisyklėmis.

Jos nebeaktualios ir dalinai neatitinkančios teisės aktų tapo po to, kai pernai lapkričio 1 d. įsigaliojo naujasis Želdynų įstatymas.

"Pasikeitė įstatymas ir keitėsi arba buvo panaikinta eilė kitų įgyvendinamųjų teisės aktų.

Patvirtinus naujas taisykles, atsiras ir naujos nuostatos dėl teritorijų apželdinimo, sodmenų sodinimo, medžių sužalojimo", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė.

Nors Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas patikino, jog tai labai aktualus klausimas, teko konstatuoti, jog saugant želdinius pagrindiniu smuiku groja ne pati Savivaldybe.

„Įsigaliojus naujam Želdynų įstatymui, labai daug funkcijų sau prisiėmė Aplinkos ministerija. Savivaldybėms palikta ne tiek ir daug laisvės“, - pripažino R. Jievaitienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai jokių klausimų nekilo. Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių pakeitimui pritarta vienbalsiai.

To ir buvo galima tikėtis, nes jokių pastabų sprendimo projekto rengėjams neturėta ir pastarąjį pristatant Tarybos komitetuose.

Sidebar placeholder