„Klaipėdos mediena“ pradėjo incidento tyrimą, nukentėjusiems suteiks visą reikalingą paramą

Medienos perdirbimo bendrovė „Klaipėdos mediena“, kurios teritorijoje pirmadienį įvyko gaisrą sukėlęs incidentas, bendradarbiauja su atsakingomis institucijomis, siekiant išsiaiškinti įvykio aplinkybes bei priežastis ir užtikrinti darbuotojų saugumą.  Tuo pačiu bendrovė pradėjo savo vidinį tyrimą.

„Esame nuoširdžiai dėkingi medikams, priešgaisrinės tarnybos darbuotojams, policijos, aplinkos apsaugos pareigūnams, Klaipėdos miesto savivaldybei ir kitoms institucijoms už greitą reakciją, pagalbą ir bendradarbiavimą“, - sako „Klaipėdos medienos“ direktorius Nikolajus Ivanovas.

Pasak jo, nelaimės dieną visos pastangos pirmiausiai buvo dedamos pasirūpinti nukentėjusiais žmonėmis ir užtikrinti visų darbuotojų saugumą. Dabar siekiama kuo operatyviau ir detaliai ištirti šios beprecedentės nelaimės aplinkybes bei pasidaryti išvadas kurios garantuos saugią veiklą.

Pirmadienį kilus gaisrui visi bendrovės darbuotojai buvo evakuoti. Medikų pagalbos prireikė devyniems darbuotojams. Šiuo ligoninėje dar gydomi septyni žmonės, trys iš jų - reanimacijos skyriuje.

Pasak N. Ivanovo, incidento metu nukentėjusiems darbuotojams įmonė kompensuos visas su gydymu bei reabilitacija susijusias išlaidas, suteiks kitą reikalingą paramą. Taip pat visiems bendrovės darbuotojams bus sudaryta galimybė gauti  psichologinę pagalbą.

Pirminiais aplinkosaugininkų duomenimis, oro užterštumo ribos incidento metu nebuvo viršytos. Tikslesnius rezultatus planuojama gauti penktadienį. Taip pat aplinkosaugininkai patvirtino, kad nuotekos iš gaisravietės nepadarė žalos aplinkai ir yra saugomos įmonėje.

Incidento metu nukentėjo du bendrovės pastatai - medienos drožlių plokščių gamybos padalinys ir jį aptarnavę oro valymo įrenginiai. Šiuo metu incidento vieta pilnai atitverta, užtikrinant saugumą likusioje bendrovės teritorijoje. Artimiausiu metu planuojama atnaujinti veiklą atskirai įsikūrusiame baldų gamybos padalinyje.

„Klaipėdos mediena“, gaminanti baldus ir medžio drožlių plokštes, uostamiestyje veikia daugiau nei šimtmetį. Bendrovėje dirba beveik 800 darbuotojų. Daugiau nei 90 proc. įmonės produkcijos yra eksportuojama į Vakarų Europos ir Skandinavijos rinkas.

Sidebar placeholder