Arenos valdytojai diskutuoja dėl dalies Klaipėdos „Neptūno“ klubo

Uostamiesčio krepšinio klubą „Neptūnas“ valdančios įstaigos dalininke gali tapti Klaipėdos „Švyturio“ areną valdanti bendrovė, tačiau atsakymas į tokį pasiūlymą dar nepateiktas. Įmonė deklaruoja, kad galėtų savo žiniomis ir pinigais prisidėti prie geresnių organizacijos rezultatų, tačiau atsakymo kol kas negauna.

Dalininko teisių perdavimas įmonei „Klaipėdos arena“ aptartas dar pernai lapkritį įvykusiame klubą valdančios viešosios įstaigos „Neptūno“ krepšinio klubo visuotiniame dalininkų susirinkime, įvykusiame Savivaldybėje.

„Vienas iš dalininkų S. A. pateikė pasiūlymą - sutinkantis perleisti savo dalį, jeigu Klaipėdos “Švyturio„ arena pageidautų tapti nauju klubo dalininku“, - teigiama susirinkimo protokole.

Jame įrašyta, kad dalininkai tuomet nutarė arenos valdytojams perduoti „Neptūno“ duomenis, kurie būtini sprendimui priimti.

Dalininkų susirinkime vienas iš jų jau sutiko perleisti savo dalį, teigiama protokole.

Oficialaus sprendimo dėl naujo dalininko dar nėra, o, pagal koncesijos sutartį, iki 2036 metų areną valdančios „Klaipėdos arenos“ atstovas neatmetė galimybės, kad dokumentais grįsta informacija apie įstaigą gali keisti įmonės apsisprendimą dėl dalyvavimo „Neptūno“ valdyme.

Švyturio arena
Redakcijos archyvo nuotr. „Klaipėdos arenos“ atstovai sako, kad sportinei daliai įtakos nedarytų.

Įsipareigotų remti

Vienas iš netiesiogiai „Klaipėdos areną“ valdančių asmenų Vitalijus Kuodis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad įmonė svarsto galimybę perimti vieną įstaigos dalį.

„Mes esame išreiškę galimybę perimti vieną dalį, remti “Neptūną„, dar praėjusiais metais tokį planą esame pateikę, kiek žinau, dalininkai jį svarstė“, - teigė V. Kuodis.

Jo verslo partneris Paulius Baltrėnas sako, jog oficialus atsakymas dar negautas: „Dar nėra.“

V. Kuodis sako, kad įmonė klubo dalininke svarsto tapti norint prisidėti prie geresnių komandos pasirodymų, kurie garantuotų didesnius lankytojų srautus.

„Mes suinteresuoti, kad “Neptūnas„ rinktų pilnas sales, o mūsų veiklos profilis - pritraukti žiūrovus. Norėtume įsilieti į organizacinę struktūrą ir prisidėti savo žiniomis, patirtimi, kad būtų daugiau žiūrovų. Noriu pabrėžti, kad sportinei klubo daliai įtakos daryti nenorime, tegu tai daro tie, kurie išmano, o mes labiausiai išmanome šou dalį“, - teigė V. Kuodis.

Jo teigimu „Klaipėdos arena“ prisiimtų įsipareigojimą kasmet klubui skirti 50 tūkstančių eurų paramą.

Dokumentų dar negavo

P. Baltrėnas sako, kad diskutuojant dėl sprendimo perimti dalį „Neptūno“ bendrovė įstaigos dokumentų paprašė dėl to, kad susipažintų su realia jos padėtimi, tačiau ši sąlyga kol kas neįvykdyta.

„Mes esame pasirašę konfidencialumo sutartį ir paprašėme klubo pateikti visus dokumentus, nes, prieš tapdami dalininkais, norime suprasti jo situaciją: skolos, finansai ir kiti dalykai. Esame detaliai surašę, ko norėtume. Kol kas to dar nesame gavę, o apie klubo situaciją, kaip jam sekasi, žinome tik iš viešosios erdvės, gandų“, - „Vakarų ekspresui“ kalbėjo P. Baltrėnas.

Anot jo, tokia informacija būtina norint dalyvauti įstaigos valdyme.

„Mes norėtume dalyvauti klubo valdyme, aiškiai matyti visą finansavimą, pajamas, išlaidas. Norėtume ir patys prisidėti rėmimo prasme, todėl norime žinoti, kiek kiti dalininkai remia. Būdami bendrame katile tikėtumėmės didesnio mūsų įtraukimo į klubo gyvenimą. Kol to neturime, tol yra deklaratyvus mūsų noras,“, - sakė P. Baltrėnas.

Paklaustas, ar gauta informacija galėtų „Klaipėdos areną“ atbaidytų nuo noro tapti dalininke, P. Baltrėnas tokios galimybės neatmetė.

„Turbūt. Nėra garantuoto mūsų įsitraukimo“, - teigė jis.

P. Baltrėnas sako suprantantis, kad dabartiniai dalininkai gali atmesti pasiūlymą: „Jeigu kiti dalininkai nenori dėl kokių nors priežasčių, tai mes per prievartą nepateksime“, - kalbėjo P. Baltrėnas.

Kas valdo „Neptūną“?

Šiuo metu 20 „Neptūno“ krepšinio klubo dalių dalijasi Savivaldybė, kuriai priklauso 9 dalys, ir penki privatūs dalininkai.

Iš jų stambiausias - tarptautines krovinių pervežimo, ekspedijavimo, logistikos bei sandėliavimo paslaugas Klaipėdos uoste teikiančios įmonės „Benko servisas“ savininkas ir vadovas Sigitas Ambrazevičius, klubo dalininku yra nuo 2018-ųjų ir valdo septynias įstaigos dalis.

Jis „Vakarų ekspresui“ sakė negalintis komentuoti praėjusių metų lapkritį įvykusio susirinkimo metu pateikto pasiūlymo, nes tai ne jo vieno sprendimas.

„Dabar negaliu atsakyti, tai ne mano vieno, o visų dalininkų sprendimas“, - sakė S. Ambrazevičius.

Be jo, po vieną „Neptūno“ dalį turi krovinių gabenimo bei energetikos verslu užsiimantis Vidas Augaitis, statybų paslaugų įmonei vadovaujantis Marius Girčys, jūrinio verslo vadovas Vytautas Lygnugaris bei verslininkas, politikas, miesto Tarybos narys Arūnas Tuma.

Klaipėdos savivaldybė klubo dalininke tapo 2022-ųjų rugsėjį, kai „Neptūną“ valdanti įstaiga pati miesto valdžios paprašė perimti klubo kontrolę motyvuodama tuo, kad tuometiniai dalininkai turėjo sunkumų, tarp jų siūlymų buvo net ir bankrotas.

Šiemet pavasarį Registrų centrui pateiktoje 2022-2023 metų „Neptūno“ krepšinio klubo veiklos ataskaitoje nurodoma, jog reprezentacine vyrų komanda ir jos dubleriais besirūpinančios įstaigos dalininkų kapitalas pernai birželį buvo 524 tūkst. eurų.

Po 250 tūkst. įstaigai skyrė Klaipėdos taryba, kuri tokius sprendimus priėmė 2022-ųjų lapkritį ir 2023-iųjų kovą, taip savo, kaip dalininkės, teise nutarusi investuoti į „Neptūną“ bei padidinti jo kapitalą.

Tiesa, pirmąjį sprendimą Klaipėdos apygardos prokuratūra teisme siekia pripažinti negaliojančiu ir taikyti restituciją - jeigu teismas prašymą tenkins, Savivaldybė privalės paramą atsiimti.

Įstaiga taip pat nurodo, kad per finansinius metus gauta per 580 tūkst. eurų paramos, apie 120 tūkst. - už parduotus bilietus, beveik 60 tūkst. - už reklamą ir atributiką, dar 47 tūkst. eurų pajamų - iš prizinio fondo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder