Automobiliai pamestinukai tuština miesto biudžetą

(8)

Klaipėdos savivaldybė kasdien gauna pranešimus apie miesto gatvėse ir kiemuose be priežiūros paliktus automobilius. Jų nepatraukus, automobilių savininkams gresia baudos. Tačiau jei automobilių savininko nepavyksta nustatyti, jų pašalinimas ir tolesnis saugojimas tuština miesto biudžetą dešimtimis tūkstančių eurų.

Klaipėdos miesto savivaldybės Kontrolės ir prevencijos skyriaus vedėjas Linas Lapinskas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad nuolat sulaukia pranešimų apie be priežiūros paliktus automobilius. Taip pat nemažai tokių automobilių fiksuoja ir patys Savivaldybės specialistai.

Klaipėdos miesto savivaldybė ragina neeksploatuojamų (nenaudojamų), be priežiūros paliktų transporto priemonių savininkus jomis pasirūpinti ir kuo skubiau jas pašalinti iš bendrojo naudojimo vietų.

Be priežiūros paliktos stovėti transporto priemonės ne tik riboja kitų vairuotojų galimybes naudotis bendromis vietomis automobiliams statyti, bet ir yra opi aplinkosauginė problema.

„Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 414 straipsniu, neeksploatuojamas transporto priemones bendrojo naudojimo vietose laikantiems asmenims gali būti skiriama bauda iki trijų šimtų eurų. Be to, už pakartotinai padarytą administracinį nusižengimą tokios transporto priemonės gali būti konfiskuojamos“, - informuoja Savivaldybė.

Nenustato šeimininko

Tačiau kasmet Klaipėdoje yra užfiksuojama po keliasdešimt be priežiūros paliktų automobilių, kurių savininkų nustatyti nepavyksta.

Tada yra inicijuojamos neeksploatuojamų transporto priemonių, kurios neturi savininkų (ar kurių savininkai nėra žinomi), pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūros, kurių metu automobiliai perimama Savivaldybės žinion - nuvežami ir saugomi, kol atsiras savininkas arba teismas priims sprendimą dėl jų pripažinimo bešeimininkiu turtu.

Dažniausiai tai būna tik metalo laužo supirktuvei tinkančios transporto priemonės su užsienio valstybių registracijos numeriais arba visiškai be jų.

Utilizuojant tokį automobilį kaip metalo laužą, jo vertė yra apie 200 eurų.

Tačiau Savivaldybė taip paprastai utilizuoti automobilių negali.

Tūkstantinės išlaidos

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius vykdo neeksploatuojamų, paliktų be priežiūros transporto priemonių, kurios neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūras.

Kol sukasi biurokratinis mechanizmas, automobiliai yra nutempiami ir saugomi aikštelėse, o už šias paslaugas sumokama iš miesto biudžeto.

Pasak Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Mariaus Poimanskio, kasmet Klaipėdoje užfiksuojama po maždaug tris dešimtis apleistų automobilių, kurių šeimininkai nenustatomi.

Vieno tokio automobilio nuvežimas į saugomą aikštele su PVM kainuoja 697 eurus. Vėliau už vieną parą automobilių stovėjimo aikštelėje tenka mokėti po 1,84 euro su PVM. Automobilis turi būti saugomas mažiausiai metus. Todėl per metus susidaro dar 671 euras. Pridėjus laikotarpį, kai vyksta teismai dėl turto pripažinimo besavininkiu, ir kitas administracines išlaidas išeina, kad vienas toks numestas automobilis miestui kainuoja apie 2 000 eurų. O kai tokių automobilių per metus trys dešimtys, suma gali pasiekti ir 60 tūkstančių eurų.

Šiuos pinigus būtų galima išsireikalauti, jei būtų surastas automobilio šeimininkas, tačiau norinčiųjų susigrąžinti savo turtą, kurio vertė 10 kartų mažesnės nei Savivaldybės patirtos išlaidos, beveik neatsiranda.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder