Baltijos kelio minėjimas įpūtė gyvybės Sąjūdžio parkui

Rugpjūčio 23 dieną Baltijos kelio 35 metų sukakties minėjimo renginiai uostamiestyje vyko keliose vietose, tačiau gausiausius srautus žmonių sutraukė pirmą kartą Klaipėdos Sąjūdžio parke vykęs minėjimas, pranokęs net organizatorių lūkesčius.

Baltijos kelio minėjimas pietinėje Klaipėdos dalyje prasidėjo nuo didžėjaus diskotekos ir grupės „Old City Band“ pasirodymo. 

Parko kalvelėse ir takuose gausiai plevėsavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos, aiškiai simbolizuodamos renginio tematiką. 

Dūzgė ir orą skrodė keli parasparniai, nudžiuginę mažuosius saldainių lietumi. Tačiau dėl itin gūsingo vėjo parašiutininkų nusileidimas Sąjūdžio parke neįvyko.

Ne visiems tinka centras

Didžiausias žmonių mases pritraukė teatralizuotas ir įtraukiantis GJan (Gretos Jančytės) koncertas. Stovint visai arti scenos, atsigręžus atgal nesimatė, kur baigiasi žiūrovų minia. 

Klausytojai šėlo pritardami skambėjusioms populiariausioms GJan repertuaro dainoms iš albumų „Do It“, „Pasiduodu sau“ ir „Verkiu raudonų vyšnių sode“. 

Rankų ir balsų jūra koncerto metu leido visu kūnu ir siela pajusti Baltijos kelio vienybę ir galią.

Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų direktorės pavaduotoja bei viena iš renginio organizatorių Emilija Medutė sakė, kad pietinėje uostamiesčio dalyje tokie dideli renginiai iki šiol neorganizuoti, todėl nebuvo tikimasi tokio didelio žiūrovų srauto ir be galo šilto gyventojų sutikimo.

„Šiemet Žvejų rūmų komanda nutarė išsikelti sau tikslą - atrasti renginiams naujas vietas. Viena jų - tai Sąjūdžio parkas. Mes su komanda ypatingai dėkingi pietinių rajonų gyventojams, kurie priėmė svetingai. Susirinkusiųjų gausa pranoko lūkesčius.

Rajono vaikai, stebėję mūsų pasiruošimą koncertui nuo ryto, kaip pašto balandžiai pernešė pirmąsias naujienas į namus bei sukvietė savo šeimas į renginį. 

Rajono vaikai, stebėję mūsų ruošimąsi koncertui nuo ryto, kaip pašto balandžiai pernešė pirmąsias naujienas į namus bei sukvietė savo šeimas į renginį.

Susirinkusių žiūrovų auditorija buvo itin marga: nuo senjorių su stumdomomis važiuoklėmis, kurios tikrai gyvenime neatvažiuos iki miesto centre vykstančių renginių iki mamų su kūdikiais vežimėliuose, žmonių su augintinių palyda“, - pasakojo E. Medutė.

Skrydžiai - ateityje

Renginio organizatorė sakė, kad šiemet dėl netinkamų oro sąlygų nepavyko įgyvendinti planuotų skraidyklių ir parasparnių skrydžių bei parašiutininkų nusileidimo parke, šie planai atidėti ateičiai.

„Skraidyklių ir parasparnių Klaipėdos klubo „Vakaris“ nariai dega noru, kad uostamiestis turėtų kasmetinę lakūnų, parašiutininkų ir parasparnių nusileidimo šventę Baltijos kelio minėjimo metu. 

Juo labiau kad sąlygos Sąjūdžio parke tam yra puikiai tinkamos: lygus žolės plotai įsibėgėjimui ir takai nusileidimui“, - teigė E. Medutė.

Ji džiaugėsi ne tik žmonių gausa renginyje, bet ir jų dėkingumu.

„Nei vieno kalendorinio renginio metu, kurį su Žvejų rūmų komanda esame organizavę miesto centre, žmonės nėra priėję ir padėkoję - visi tiesiog išsiskirstydavo namo. 

Pietinio rajono gyventojai, ypač senjorai, po koncerto ėjo prie mūsų komandos, dėkojo ir džiaugėsi tokia iniciatyva jų gyvenamajame rajone. 

Laukite, mes tikrai dar sugrįšime į Sąjūdžio parką“, - žadėjo E. Medutė.

Be renginio Sąjudžio parke, 35-osios Baltijos kelio metinės Klaipėdoje paminėtos Liuteroniškų kultūros dienų festivalyje, kurio dalyviai simboliškai susikibdami rankomis apkabino Šv. Jono bažnyčios pamatus, istorinio įvykio paminėjimu prasidėjo ir aplinkosaugos festivalis „Darom prie jūros“ Melnragės paplūdimyje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder