Klaipėdos miesto tarybos posėdis

Bus kuriamos mero patariamosios grupės

(2)

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto tarybos posėdyje buvo panaikintos 14 iki šiol veikusių visuomeninių tarybų. Bus kuriamos naujos darbo grupės, kurios patarinės miesto merui Arvydui Vaitkui svarbiais miesto klausimais.  

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus sako, kad prieš priimant sprendimą, buvo tariamasi su visuomeninėmis organizacijomis, buvusių visuomeninių tarybų nariais.
Meras pastebėjo, kad iš visų iki šiol veikusių tarybų tik kultūros ir meno atstovai reikškė nepasitenkinimą.
Tačiau tarybos narys Saulius Budinas oponavo, kad naikinimui nepritarė ir visi Šeimų tarybos nariai. Šį taryba naujai buvo suformuota tik prieš 2 mėnesius. S. Budinas buvo jos narys.
Dėl Šeimos tarybos naikinimo jis žada kreiptis į vyriausybės atstovę Klaipėdos apskrityje, nes yra įsitikinęs, kad įstatymas įpareigoja šeimų klausimais besirūpinančią visuomeninę instituciją kurti prie miesto Tarybos.

"Man nesinorėtų, kad tos tarybos, kurios gerai veikė po 20 metų, <...> paima ir dingsta", - sakė S. Budinas.
Miesto Tarybos opozicijos lyderis Ugnius Radvila siūlė išbraukti tarybų panaikinimo klausimą iš darbotvarkės ir tęsti diskusiją su visomis suinteresuotomis pusėmis. Tačiau šiam siūlymui dauguma miesto Tarybos narių nepritarė.

Taip pat buvo siūloma visuomenines tarybas panaikinti tik po to, kai bus sukurtos darbo grupės.
Tačiau A. Vaitkus priminė, kad Savivaldybėje jau ankstesnėse kadencijose buvo nusistovėjusi praktika, kad prieš steigiant naujus darinius, turi būti panaikinti senieji. Naujoms grupėms įkurti Tarybos pritarimo nereikės, jos bus formuojamos mero potvarkiu.

Buvęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliaukas, pripažino, kad ankstesniais metais sukurta praktika nebūtinai buvo ideali ir siūlė dėl grupių panaikinimo spręsti ne bendrai, o nagrinėjant kiekvieną atskirai.
Tarybos nariai taip pat norėjo išgirsti aiškų atsakymą, ar vietoj visų naikinamų visuomeninių tarybų, meras savo potvarkiai sukurs tokias pačias grupes ir plataus visuomenės sluoksnių interesai, sprendžiant svarbius miesto klausimus, ir toliau bus atstovaujami.
"Keičiasi tik formatas, principai nesikeičia. Žmonės nori išsakyti savo problemas tiesiai tiems, kurie ruošia sprendimus ir kurie gali įvykdyti tai, ką pasako", - paaiškino A. Vaitkus.

Netenkino verslo

Viena iš svarbiausių Klaipėdos mero kuriamų darbo grupių turėtų tapti verslo grupė.
Klaipėdos savivaldybės Ekonominės plėtros grupės vadovė Jūratė Sokolova sakė, kad naujos darbo grupės nuostatų projektas išsiųstas verslo asocijuotoms struktūroms, kurios iki šios savaitės pabaigos turi pateikti savo pastabas ir pasiūlymus.

Planuojama, kad verslo grupėje bus 11 narių: 10 atstovų iš asocijuotų verslo struktūrų ir jai vadovausiantis meras.
Pasak A. Vaitkaus, iki šiol veikusi verslo taryba netenkino pačio verslo. Pagrindinis siekis yra ne diskutuoti, o pasiekti, kad sprendimai ir pasiūlymai būtų kuo sparčiau įgyvendinami.

„Vienareikšmiškai visuose formatuose, visuose lygmenyse mero buvo begalė susitikimų, buvo kreiptasi raštu į asocijuotas verslo struktūras, ar jiems tiko prieš tai veikusi taryba, tai nuomonė buvo vienareikšmiška – ne", - antrino Klaipėdos vicemerė Vaida Raugelė.
Anot jos, net ir senamiesčio verslininkai, kurie dalyvavo tarybos veikloje, nematė efekto. 
 

Emocijos
Daugiausia emocijų kėlė Kultūros ir meno tarybos naikinimas.
Pasak Kultūros skyriaus vedėjos Eglės Deltuvaitės, nuo 2017 metų kultūros finansavimas Klaipėdoje išaugo 4 kartus. Šiuo metu uostamiestyje kultūros poreikiams skiriama apie 12 milijonų eurų per metus. Nemažos dalies šių pinigų skirstyme dalyvavo kultūros ir meno taryba, bei su ja dirbantys samdomi ekspertai.

A. Vaitkus buvusioje sistemoje įžvelgė neskaidrumo, dėl kultūros projektų vertinime dalyvaujančių "anoniminių ekspertų" ir dėl to, kad kasmet finansuojamos vis tos pačios meno kryptys.
V. Grubliauskas pastebėjo, kad Klaipėdos bendruomenė yra susiskaldžiusi, jo nariai yra ryškios ir ambicingos asmenybės. Vykstančias diskusijas ir prieštaravimus V. Grubliauskas lygino su sniego gniūžtės efektu.

"Iki vakar vakaro beveik neabejotinai buvau apsisprendęs, kad nepalaikysiu šito siūlymo (naikinti kultūros ir meno tarybą - aut past.)", - Tarybos posėdžio metu sakė V. Grubliauskas.
Tačiau, anot jo, nuomonė pasikeitė, kai net keturi kultūros atstovai, dirbę ir kultūros ir meno taryboje pasakė, kad juos įtikino A. Vaitkaus argumentai.
Ateityje vertinant kultūros projektus, kuriems bus skiriamas savivaldybės finansavimas, ekspertų nuomonę pakeis savivaldybės tarnautojai, o merui patarinės nauja darbo grupė.
Dalis miesto Tarybos narių viešai netikėjo, kad meras tesės pažadus ir visas panaikintas tarybas pakeis darbo grupės.
Tačiau Klaipėdos Tarybos dauguma nusprendė, kad pokyčiai turi vykti ir jau laukiama informacijos, kada ir kokios bus naujosios A. Vaitkaus formuojamos patariamosios grupės.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder