Rimantas Cibauskas

Gimtadienį švenčiantis Rimantas Cibauskas: „Brangiausias turtas yra laikas“ 

(13)

Šį savaitgalį gimtadienį švenčia Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) viceprezidentas, Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL), Lietuvos šeimų krepšinio lygos (LŠKL) prezidentas, žinomas klaipėdietis ir mecenatas Rimantas Cibauskas.

„Skaičius - tik įrašas pase. Svarbu kaip jautiesi širdyje“, - „Vakarų ekspresui“ ne kartą yra sakęs sukaktuvininkas. 

Tačiau jis pabrėžia ir tai: „Brangiausias turtas yra laikas.“ Verslininkas ir žinomas sporto bei kultūros mecenatas pabrėžė, kad ir toliau bus aktyvus tiek sporto, tiek visuomeniniame gyvenime.

 „Turiu dar daugybę sumanymų ir planų. Sustoti tikrai nežadu“, - akcentavo Rimantas Cibauskas. 

 Jis sporto pasaulyje išgarsėjo prieš porą dešimtmečių kaip vienas krepšinio komandos „Time team“ įkūrėjų, Lietuvoje yra įrengęs ir atnaujinęs daugybę „Time team“ krepšinio aikštelių. 

Jis puikiai žinomas ne tik kaip krepšinio puoselėtojas, bet ir kaip Lietuvos ir Klaipėdos miesto politinis bei visuomenės veikėjas, ekonomistas, bendrovės „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas, direktorius, įvairių renginių rėmėjas, kuriam prieš kelerius metus Klaipėdoje buvo suteiktas "Klaipėdos metų filantropo" titulas. 

 2006 metais jam tapus LSKL prezidentu, šios lygos veidas smarkiai pasikeitė.

Puikiai išmanantis sportą, LSKL vadovas šioje struktūroje pritaikė pažangiausius rinkodaros bei vadybos dėsnius ir pats suteikė didelę finansinę paramą. Studentų krepšinis gana greitai pasiekė naują kokybę. 

LSKL prezidentas R. Cibauskas visas studentų krepšinio lygos rungtynes 2006 – 2008 metų sezonuose perkėlė į Kauno sporto halę. 

Tuomet į LSKL rungtynes rinkdavosi masės krepšinio sirgalių ir tuo metu Lietuvos studentų krepšinio lyga buvo lankomiausia krepšinio lyga Lietuvoje.

Nuo to laiko R. Cibauskas LSKL čempionatus pavertė įspūdingais renginiais su muzikos žvaigždėmis, išskirtiniais šou, o krepšinio aikštelėje galėjai išvysti ryškiausius Lietuvos krepšinio grandus. 

R. Cibauskas prisideda ir prie Klaipėdos kultūrinio gyvenimo: jis kartu su Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyriumi dar 2012-ųjų pabaigoje pasiūlė uostamiestyje pastatyti paminklą vienam žymiausių XX a. pirmosios pusės Mažosios Lietuvos kultūros veikėjų – filosofui, rašytojui, žurnalų leidėjui, dramaturgui, režisieriui, kompozitoriui, dirigentui, religijotyrininkui ir mokytojui Vydūnui. Ir galiausiai šį savo sumanymą įgyvendino.

Skulptūrinė-architektūrinė kompozicija „Versmė“, skirta Vydūnui įamžinti, pastatyta skvere prie Puodžių ir Bokštų gatvių - iškilo 2,7 m aukščio bronzinė Vydūno skulptūra.

Vydūnas joje pavaizduotas basas, batai – padėti šalia. R. Cibauskas - Vydūno paminklo sukūrimo ir jo pastatymo komisijos pirmininkas. 

R. Cibausko šeima Lietuvai sunkiais laikais viena pirmųjų ėmėsi globoti vieną Kopgalio delfinariume nardančią delfinų porą – skyrė lėšų maistui, vitaminams, vaistams.

Vėliau gražiu verslininko šeimos pavyzdžiu pasekė ir kiti jūrų gyvūnus mylintys klaipėdiečiai, tapę nuoširdžiais Jūrų muziejaus bičiuliais ir rėmėjais.

R. Cibauskas yra prisidėjęs prie daugybės kultūros, meno ir sporto projektų, renginių. 2022 metų liepos mėnesį R. Cibauskas Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos buvo apdovanotas Ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. 

Kantrybės, geležinės sveikatos ir sulaukti bent 100 metų Jums, Rimantai Cibauskai, gimtadienio proga linki „Vakarų ekspreso“ sporto skyrius. Linkime neprarasti per kraštus trykštančios energijos ir entuziazmo. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder