Jaunimo užimtumo galimybės vasaros metu

Artėjant vasaros atostogoms jaunuoliai ne tik planuoja, kaip po mokslo metų atsikvėpti, bet ir kaip užsidirbti. Klaipėdos miesto savivaldybės jau trečius metus vykdoma Jaunimo užimtumo vasaros metu ir integracijos į darbo rinką programa padeda paaugliams susirasti pirmąjį darbą ir įgyti patirties darbo rinkoje.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės (KMS), Jaunimo užimtumo vasaros metu ir integracijos į darbo rinką programa skirta padėti susirasti darbą nepilnamečiams nuo 14 iki 18 metų, norintiems integruotis į darbo rinką ir užsidirbti pinigų vasaros atostogų metu. Ji vykdoma nuo 2022 metų ir yra skirta jaunimui, besimokančiam Savivaldybės teritorijoje esančiose ugdymo įstaigose.

Nauda darbdaviams

Programoje dalyvaujantiems darbdaviams už kiekvieną įdarbintą jaunuolį maksimaliam jo amžiui leistinam darbo laikui, per mėnesį kompensuojama suma - 50 proc. nuo MMA (įskaitant ir darbdavio sumokamus mokesčius).

Maksimali kompensavimo trukmė - ne daugiau kaip 2 mėnesiai. Pernai buvo finansuotas 36 jaunuolių įdarbinimas pas 14 darbdavių. 2024 metais Klaipėdos miesto savivaldybės subsidijos už jaunuolių įdarbinimą padidėjo beveik trigubai - jos bus skirtos net devyniasdešimčiai „pilnų“ etatų.

Šiemet jaunimo įdarbinimo procesas vykdomas nuo gegužės 10 d. iki birželio 20 d. Programoje darbo vietas jaunimui siūlo 23 organizacijų darbdaviai.

Daugiausia darbdaviai ieško padavėjų, ledų pardavėjų, pagalbinių virtuvės arba vaikų stovyklos darbuotojų. Pavienės pozicijos siūlomos jaunuoliams, norintiems save išbandyti valymo darbuose, techninės įrangos testavime bei prekių krovoje.

Įdarbinimo proceso subtilybės

KMS Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupės vyriausioji specialistė Agnė Kovalenkaitė sakė, kad jaunuoliai patys skambinasi darbdaviams, siunčia jiems savo gyvenimo aprašymus, motyvacinius laiškus ir dalyvauja darbo pokalbiuose, taip ugdydami įgūdžius, kurie bus reikalingi ir ateityje, norint dalyvauti darbo rinkoje.

Susiradę būsimą darbdavį ir su juo suderinę dalyvavimą programoje, jaunuoliai užpildytą registracijos formą turi siųsti A. Kovalenkaitei šiuo elektroniniu paštu: [email protected].

A. Kovalenkaitė teigė, kad, atsiradus didesniam programoje norinčių dalyvauti jaunuolių kiekiui, KMS skiria lėšas dalyviams, kuriems taikoma šeimos atvejo vadyba, gyvenantiems daugiavaikėje šeimoje arba tik su vienu iš tėvų. Programos vykdymo terminas - nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d., ne ugdymo procesu metu.

Įspūdis apie pirmąjį darbą

Pernai vasarą programoje dalyvavusio šešiolikmečio Justo mama Lina pasakojo, kad šiuolaikiniams paaugliams, kurie gyvena mieste, nedirba jokio fizinio darbo bei didžiąją savo laisvo laiko dalį praleidžia kompiuterių ar telefonų ekranuose, tai puiki priemonė ugdyti atsakomybę ir suvokimą, kaip uždirbami pinigai.

„Mano vaikas buvo įdarbintas pagalbiniu darbuotoju ūkvedžiui įmonėje, kur vyko remontas. Jis nešiojo plytas ir sunkiai fiziškai dirbo. Po kelių dienų darbo jis man sakė: “Mama, į kokią katorgą tu mane išsiuntei?„ Na, o po to įvyko lūžis ir jis sėkmingai pradirbo du vasaros mėnesius. Už užsidirbtus pinigus Justas nusipirko išsvajotą naują kompiuterį“, - džiugia sūnaus patirtimi dalinosi Lina.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder