LENGVATA. Viešojo transporto lengvata pratybų metu kariškiams Klaipėdos biudžetui papildomai kainuos apie 50 tūkst. eurų. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Karo pratybų dalyviams - nemokamas viešasis transportas

(4)

Birželio 4-7 d. Klaipėdoje vyks tarptautinių karinių pratybų „Baltijos operacija 2024“ atvykimo konferencija. Šių pratybų metu Klaipėdos uoste lankysis apie 50 sąjungininkų karinių laivų, o dalyvių skaičius sieks apie 8 000. Klaipėdos savivaldybė kariškiams planuoja pasiūlyti nemokamą viešąjį transportą.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus sako, kad tokią lengvatą leidžia taikyti Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo nuostatos.

Anot jo, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija dar vasario 27 d. gavo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų raštą „Dėl bendradarbiavimo suteikiant paslaugas“. Rašte minima, kad planuojamas renginys bus vienas didžiausių Baltijos regione. Laukiama svečių iš daugiau kaip 20 valstybių.

Siekiant reprezentuoti Klaipėdą bei palengvinti sąjungininkų kariams judėjimą po miestą, prašoma suteikti nemokamas paslaugas viešajame transporte tarptautinių pratybų dienomis.

Yra parengtas tarybos sprendimo projektas, kuriuo siūloma pavesti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai kompensuoti VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ viešojo transporto nuostolius, patirtus vežant renginio dalyvius nemokamai vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo maršrutų autobusais.

Preliminariai skaičiuojama, kad kompensacijai iš Savivaldybės biudžeto gali prireikti apie 48 tūkst. eurų.

Pasak R. Mockaus, reali suma paaiškės jau po renginio, kai bus pateikta ataskaita apie lengvata pasinaudojusių dalyvių skaičių.

Svarstant šį klausimą Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitete liberalas Saulius Liekis siūlė taikant transporto lengvatas nepamiršti ne tik svečių, bet ir miestiečių. Jis priminė, kad ankstesniais metais viešojo transporto paslaugos nemokamai būdavo teikiamos Jūros šventės metu.

Anot politiko, tai padėdavo spręsti transporto spūsčių problemą aplink senamiestį.

„Čia yra ne šventė ir ne renginys. Čia yra pratybos. Noriu tik priminti, kolegos, kad dvidešimt metų turėjote galimybę padaryti nemokamą važiavimą <...>. Nieko nepadarėt. Dabar sėdit ir pradedat populistinius pareiškimus. Taip nederėtų daryti“, - į kolegos pasiūlymą replikavo frakcijos „Ištikimi Klaipėdai“ pirmininkas Vidmantas Dambrauskas.

Bendru sutarimo komiteto nariai pritarė sprendimui dėl lengvatų kariškiams taikymo. Galutinį sprendimą miesto Taryba dėl lengvatos ir kompensavimo priims balandžio 25 d. vyksiančiame posėdyje.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder