Klaipėda jau buria pajūrio gelbėtojus: vilioja net nemokamu apgyvendinimu
(2)"Apgyvendinimo galimybė suteikiama tik kitų miestų atstovams, klaipėdiečiams ši sąlyga negalioja. Taip daroma todėl, kad sustiprinti gelbėtojų komandą, kad į atranką atvyktų kuo daugiau motyvuotų, gerai mokančių plaukti ir nusiteikusių išmokti gelbėtojų amato žmonių", - "Vakarų ekspresui" paaiškino BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" Gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.
Nuo 1994 metų gelbėtoju dirbantis A. Siakki pastebi, kad tradiciškai pretenduoti į gelbėtojo poziciją norą išreiškia apie 90-100 žmonių, o pastaraisiais metais reikalingų gelbėtojų skaičius - 70.
"Amžius - įvairus, tačiau daugiausia būna jaunimo. Nemaža dalis - buvusių ar esamų plaukikų ar bent jau lankiusių baseino treniruotes. Juk tai gana svarbios pareigos - esi atsakingas už kitų gyvybes. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad reikalingų gelbėtojų skaičius gana didelis, bet kai pamąstai, kad dirbama dviem pamainomis Smiltynės, Melnragės ir Girulių paplūdimio ruožuose, tada viskas tampa suprantama", - sakė A. Siakki.
Jis pabrėžė ir tai, kad visuomenėje dažnai gajus mitas, kad gelbėtojais gali dirbti tik treniruoti vyrukai.
"Merginos yra ne ką prastesnės gelbėtojos nei vyrai. Tad drąsiai kviečiame registruotis tiek vaikinus, tiek merginas nuo 18 metų", - pabrėžė A. Siakki.
Tiesa, norinčiuosius dirbti gelbėtojais jis ragino įvertinti ir savo galimybes.
"Pagrindinis dalykas - mokėti gerai plaukti, o gelbėjimo subtilybių jau išmokysime. Tiesa, tradiciškai vyks ir gelbėtojų atranka baseine - vadinamas plaukimo įgūdžių vertinimas, vėliau dar vykdomi ir apmokymai. Plaukimo įgūdžių vertinimai ir apmokymai planuojami balandžio, ir gegužės mėnesiais", - teigė paplūdimiuose dirbančių gelbėtojų vadas.
Gelbėtojų darbo sezonas turėtų prasidėti birželio 1 dieną ir tęstis iki rugsėjo 15 dienos.
"Norinčiuosius raginu registruotis telefonais (8 46) 402 728 arba 8 676 20019 arba elektroniniu paštu [email protected]", - kalbėjo A. Siakki.
"Facebook" patalpintame skelbime jis rašo, kad gelbėtojų darbo užmokestis - nuo 1231 Eur. (neatskaičius mokesčių).
"Gelbėtojų atlyginimas per kelerius metus pakilo", - sakė A. Siakki.
Gelbėtojų vadovas akcentavo, kad šios profesijos dar neragavusieji yra apmokomi.
Gelbėtojai per mokymus išklauso specialiuosius gelbėjimo ir pirmosios medicininės pagalbos mokymus.
„Svarbu, kad būtų sulaukę 18 metų, mokėtų plaukti, būtų fiziškai tvirti ir turėtų bendravimo bei psichologinio pasirengimo įgūdžių, o viso kito apmokysime", - „Vakarų ekspresui" sake A. Siakki.
Jis akcentavo ir tai, kad gelbėtojų darbo grafikas gana patogus - 2 dienas dirbama nuo 9 iki 21 val. ir dvi dienas ilsimasi.
"Taigi, jaunuoliai, baigę mokyklas ar studijas, dar per laisvas dienas gali mėgautis vasaros malonumais", - sakė A. Siakki.
Pauliaus Matulevičiaus nuotr.
Rašyti komentarą