Klaipėdos licėjus apdovanojo mokinius ir mokytojus: išdalinta 700 padėkų

Klaipėdos licėjus 15 kartą kvietė mokinius ir jų mokytojus žengti mėlynuoju kilimu – taip mokykla pagerbia ir atsidėkoja per šiuos mokslo metus aukštų rezultatų mokslinėje, kultūrinėje, sporto ar visuomeninėje veikloje pasiekusiems licėjaus mokiniams ir jų pedagogams. 

Šiemetinė šventė išsiskyrė simboline švyturių tematika, garbiais svečiais ir įspūdingu padėkų kiekiu.

Dviejų dienų ceremonija

„Mėlynojo kilimo“ ceremonija vyko LCC Tarptautinio universiteto „Michealsen“ centre. Jos metu tradiciškai pagerbti aukštų rezultatų akademinėje veikloje pasiekę licėjaus mokiniai, įvairių mokslo konkursų laureatai ir aktyviai per praėjusius mokslo metus visuomeninėje, sporto ir kultūrinėje veikloje dalyvavę licėjaus bendruomenės nariai.

Birželio 6 d. „Michealsen“ centre  buvo pagerbti „Mažojo Klaipėdos licėjaus“ priešmokyklinio ugdymo ir 1–2 klasių mokiniai ir jų pedagogai, Klaipėdos licėjaus 3–5 klasių mokiniai ir jų mokytojai, o birželio 7 d. iškilminga ceremonija buvo surengta 6–12 klasių mokytojams ir mokiniams.

Ceremonija
Klaipėdos licėjaus nuotr.

Kelią į ateitį nušvietė švyturiai

Šiemetinė „Mėlynojo kilimo“ ceremonija išsiskyrė simboline švyturių tematika. Kaip teigia renginio organizatoriai, šia tema norėta atskleisti ne tik licėjaus, kaip jūrinio miesto ugdymo įstaigos identitetą, bet ir simboliškai perteikti mokytojo ir mokinio santykio prasmingumą.

„Švyturys yra labai tinkamas simbolis apibūdinti mokytojo ir mokinio santykį. Mokslas ir  gyvenimiška patirtis yra lyg švyturio šviesa, kurią vienas kitam skleidžia mokytojas ir mokinys.

Džiugu, kad ši tema šiemet puikiai integravosi į ceremonijos renginį ir apjungė skirtingas šventės dalis“, – teigia „Mėlynojo kilimo“ ceremonijos režisierius Tomas Jašinskas.

„Mėlynajam kilimui“ išskirtinius meninius pasirodymus specialiai parengė licėjaus mokiniai ir mokytojai.

Daugiausiai ovacijų sulaukė chorų siuita (mokytoja Aušra Niparavičienė) ir specialiai šventės atidarymui sukurtas šventės atidarymo šokis, kuriame solo šoko „Metų švyturio“ laimėtoja Anelija Slabenko (mokytoja Inga Palaitienė).

Renginį vedė režisierius, choreografas ir Klaipėdos licėjaus pedagogas Taurūnas Baužas ir licėjaus mokytoja bei renginių organizatorė Šarūnė Kazlauskė.

Ceremonija
Klaipėdos licėjaus nuotr.

Apdovanojimai iš garbių asmenybių

Šiemet ceremonijos metu tradiciškai apdovanojimus renginio dalyviams teikė garbios Klaipėdos asmenybės, kurios savo darbais ir pasiekimais gali būti sektinais pavyzdžiais–švyturiais kiekvienam jaunam žmogui.

Už įvairius pasiekimus mokslo, kultūros ir visuomeninės veiklos srityse ceremonijos dalyviams padėkas teikė brolis pranciškonas, kunigas, Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios įkūrėjas ir vienuolyno vyresnysis, Klaipėdos miesto garbės pilietis Benediktas Sigitas Jurčys, Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas, Klaipėdos universiteto Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas, teatro režisierius, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro direktorius Ramūnas Kaubrys, Klaipėdos lėlių teatro vedantysis aktorius, šeimos teatro „Lino lėlės“ įkūrėjas ir režisierius, aviatorius Lina Zubė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus patarėja Simona Šliogerienė, Lietuvos nusipelnęs buriuotojas, „Nida III“ kapitonas, Klaipėdos Rotary klubo „Concordia 1826“ įkūrėjas, Neringos savivaldybės tarybos narys Arūnas Burkšas, Klaipėdos universiteto Filologijos katedros profesorė, kalbininkė, Mažosios Lietuvos tyrėja dr. Dalia Kiseliūnaitė, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės šokėja, šokių mokyklos „Coda“ įkūrėja ir vadovė, vertikalaus šokio pradininkė Lietuvoje Inga Briazkalovaitė, Klaipėdos dramos teatro aktorė, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė Samanta Pinaitytė, „Stemma group“ valdybos pirmininkė, labdaros ir paramos fondo „Gerumo versmė“ vadovė Inga Gusiatina ir kiti garbūs svečiai.

Jie mokiniams įteikė garsaus menininko Virgilijaus Bizausko autorinius darbus–vitražus.

Ceremonija
Klaipėdos licėjaus nuotr. Benediktas Sigitas Jurčys

Daugiau nei 1500 dalyvių ir išskirtiniai metai

Šiemet „Mėlynojo kilimo“ ceremonijose iš viso dalyvavo daugiau nei 1500 dalyvių. Renginio metu iš viso buvo apdovanota 700 mokinių ir mokytojų.

Per šiuos mokslo metus Klaipėdos licėjaus mokiniai iškovojo net 218 prizinių vietų įvairiuose tarptautiniuose, nacionaliniuose, regioniniuose ir miesto mokslo, meno bei sporto konkursuose, olimpiadose ir čempionatuose.

Vienoje iškiliausių „Mėlynojo kilimo“ ceremonijos Metų mokytojo nominacijoje šiemet buvo įteikti du apdovanojimai: 5–8 klasių Metų mokytoja buvo išrinkta lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Vaida Jokšienė, o 9–12 klasių Metų mokytoja – psichologijos mokytoja dr. Regina Saveljeva, kuri yra Klaipėdos licėjaus Karjeros koordinatorė ir IB DP programos mokinių kuratorė.

Ši nominacija išsiskiria tuo, kad metų mokytoją kasmet renka licėjaus mokiniai ir kolegos pedagogai.

Metų mokytojos apdovanotos menininkės Agotos Bričkutės ir Šarūno Šarkausko autoriniais darbais.

Kaip teigia Klaipėdos licėjaus direktorė dr. Regina Kontautienė, šiemet licėjus ypatingai daug dėmesio skyrė įvairioms iniciatyvoms už mokyklos ribų.

„Šiais mokslo metais pradėjo veikti licėjaus su pranciškonais vienuoliais įkurtas pirmasis Vakarų Lietuvoje japonų kalbos ir kultūros centras „Seito San“.

Taip pat licėjus tapo ir meno galerijos „Galerija Lyceum“ šeimininku. Džiugu, kad vystydami reikšmingas iniciatyvas už mokyklos ribų mes ir toliau išlaikėme stabilią kryptį akademinėje srityje bei šiemet turime tiek daug įvairių mokslo konkursų laureatų bei kultūriškai ir visuomeniškai aktyvių asmenybių“, – teigia licėjaus direktorė dr. Regina Kontautienė.

Šiemet žurnalo „Reitingai“ sudaromame kasmetiniame Lietuvos ugdymo įstaigų reitinge jau devintus metus iš eilės Klaipėdos licėjus buvo paskelbtas geriausia atrankos nedarančia gimnazija visoje Lietuvoje.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder