Klaipėdos universitetas pristatė atnaujintą Botanikos sodą: kviečia ir lankytojus

(3)

Penktadienį Klaipėdos universitetas (KU) būrį garbių svečių ir žurnalistus pakvietė į ekskursiją po atnaujintą KU Botanikos sodą, kuris nuo šiol atviras ir visiems lankytojams.

Po beveik trejus metus trukusių rekonstrukcijų KU Botanijos sode pamatyti vaizdai kelia malonius jausmus: įrengti pažintiniai takai su apšvietimu, pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia, sukurta šiuolaikiška augalų ženklinimo sistema, interaktyvūs informaciniai stendai, trys skirtingo stiliaus pavėsinės bei įrengti nauji suoliukai poilsiautojams.  

Paulius Matulevičius, VE.lt

Aprodytas ir naujai įrengtame Botanikos sodo Edukacijų centras.

Skelbiama, kad jame jau yra suplanuoti užsiėmimai lankytojams – tai įvairūs seminarai, mokymai, edukacijos mokiniams. Gegužės 3 d. sode vyks augalų mugė „Nuo žiedelio prie medelio", o Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos išvakarėse, gegužės 17 d., vyks tradicinis renginys „Pavasario alasas".  

Atnaujintų erdvių apžiūrėti atvyko ir Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, ir Europos parlamento narys Juozas Olekas.

PAsak S. Gentvilo, tai jog Klaipėdos universitetas turi Botanikos sodą, tik dar kartą patvirtina universiteto svarbą miestui ir jo gyventojams.

"Lietuvoje visi 4 botanikos sodai priklauso universitetams ir jų pagrindinės misijos yra puoselėti saugotinas rūšis, supažindinti miestiečius su gamta, augalais bei populiarinti mokslo žinias. Botanikos sodai mieste yra edukaciniai centrai, tad turint tokią erdvę reikia skatinti čia ateiti kuo daugiau žmonių, kad mokslas būtų perduodamas visuomenei," – teigė Aplnkos ministras.

„Tai buvo pirma tokio dydžio investicija per 30 KU Botanikos sodo veiklos metų. Džiaugiamės, kad įgyvendinus infrastruktūrinį projektą, pagerėjo sąlygos sodo lankytojams", – sako KU infrastruktūros ir plėtros prorektorius doc. dr. Benediktas Petrauskas.

„Po beveik trejų metų turime galimybę visuomenei pristatyti atsinaujinusias Botanikos sodo erdves, kur bendruomenė galės leisti laisvalaikį ir iš žaliosios augmenijos apsupties išeiti pasikrovę teigiamos energijos. Matome, jog ši vieta per metus tapo turistų traukos centru, jį mėgsta lankyti ir uostamiesčio gyventojai. Sodas ir toliau džiugins visuomenę augalų įvairove ir edukaciniais užsiėmimais.", – sveikinimo žodį tarė Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

KU Botanikos sodas šiemet švęs 31-ąją sukaktį. Jo teritorija –  9,3 ha. Šiuo metu čia auga beveik 5 tūkstančiai augalų pavyzdžių. Yra kuriamos, puoselėjamos ir nuosekliai gausinamos 5 kolekcijos: Dendrologinė, Vaistinių ir aromatinių, Žolinių dekoratyvių augalų kolekcijos, Rytų sodų ir Lietuvos floros.

Bendra rekonstrukcijos projekto suma – 922,900,94 Eur. Projektui įgyvendinti buvo panaudotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Klaipėdos universitetas šiam projektui skyrė 138,453,14 Eur.

Pauliaus Matulevičiaus nuotraukos

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder