Mokytoja prie lentos

Mokytojų padėjėjų etatai švietimo įstaigas pasiekia greičiau

Klaipėdos miesto savivaldybėje šiemet sukurta lankstesnė galimybė švietimo įstaigoms greičiau gauti reikalingą finansavimą mokytojo padėjėjų etatams įsteigti.

Suformuotas finansinis rezervas, jo dėka specialistų patvirtinta pagalba mokiniui, kuriam jos reikia, mokyklas pasiekia nedelsiant.

Pagal anksčiau galiojusią tvarką, sprendimai dėl mokytojo padėjėjo etatų skyrimo ir lėšų poreikis įsteigti juos buvo tvirtinami dukart per metus – rugpjūčio ir gruodžio mėnesiais.

Tai reiškia, kad naujų mokslo metų pradžioje nustatytas mokytojo padėjėjo etatų poreikis pagal galiojančius teisės aktus galėjo būti patikslintas tik po keturių mėnesių, o jei būtinumas įsteigti mokytojo padėjėjo etatą mokykloje ar darželyje paaiškėdavo jau patvirtinus etatų skaičių nuo naujų metų sausio mėnesio, įstaigos pačios turėdavo sugalvoti, kaip spręsti mokytojo padėjėjo etato klausimą.

Nustačius vaikui vidutinius, didelius ir labai didelius specialiuosius poreikius, jam reikia ir mokytojo padėjėjo. Anksčiau neretai pasitaikydavo situacijų, kad, švietimo įstaigose neradus papildomų lėšų etatui įsteigti, mokytojui vienam kurį laiką tekdavo dirbti su klase, kurioje būdavo ir atskiro dėmesio reikalaujantis specialiuosius ugdymo poreikius turintis mokinys.

„Įsiklausius į švietimo įstaigų problematiką bei patirtis, nuspręsta pakeisti iki šiol galiojusią tvarką.

Savivaldybės biudžete šiais metais buvo suformuotos rezervinės lėšos, kurios sudaro galimybę mokyklai ar darželiui operatyviai įsteigti mokytojo padėjėjo etatą, kai tik toks poreikis dėl pagalbos yra nustatomas.

Jau matome pirmuosius teigiamus rezultatus, kurie leidžia užtikrinti ugdymo kokybę, palengvina mokytojo darbą, o vaikams laiku suteikiama jiems priklausanti pagalba. Gaila, kad to neužtikrina valstybinis švietimo finansavimas,“ - sako Klaipėdos miesto vicemerė Vaida Raugelė.

Specialistai pažymi, kad vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių (su įvairiais elgesio ir emocijų sutrikimais), skaičius kasmet didėja, todėl, siekiant kokybiškų ugdymo paslaugų, labai svarbu laiku priimti reikalingus sprendimus dėl pagalbos tokiems vaikams suteikimo.

Šiuo metu uostamiesčio švietimo įstaigose įsteigta beveik 450 mokytojo padėjėjo etatų, kurių išlaikymas per vienerius mokslo metus iš viso kainuoja apie 8 mln. 350 tūkst. eurų. Beveik pusė šių lėšų (~ 3 mln. 740 tūkst. eurų) skiriama iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto.

„Dabar įsigaliojusi tvarka, kai pateikus prašymą, jog yra reikalingas mokytojo padėjėjas, iškart gauni patvirtinimą, jog mokykla gaus finansavimą, tad ji gali nedelsdama ieškoti darbuotojo, yra tikrai labai gera.

Vaikų su mokymosi sunkumais, elgesio, emocijų sutrikimais atsiranda ir mokslo metų viduryje, todėl pagalba (nuolatinė priežiūra) reikalinga čia ir dabar.

Mokytojams svarbu gauti šią pagalbą, matome, kad tai atsiliepia jų darbui. Labai džiaugiamės naująja tvarka, tai yra didelė paspirtis mokyklai“, – sako Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos direktorė Inga Bagdonienė.

Minėtoje ugdymo įstaigoje mokosi per 645 mokinių, iš kurių per 80 – su specialiais ugdymo poreikiais. Jiems padeda 12 mokytojo padėjėjų.

Mokytojo padėjėjus uostamiesčio mokykloms rengia kelios Klaipėdos mokymo įstaigos, su kuriomis bendradarbiaujama. Šios specializacijos specialistų poreikis yra didelis ir augantis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder