Baltijos prospektas

Pabaigti Baltijos prospekto sankryžos rekonstrukcijos darbai

(16)

Balandžio viduryje visiškai pabaigti vienu ambicingiausių per pastarąjį dešimtmetį vadinto projekto Klaipėdoje – Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos – darbai. Šiuo metu rengiama techninė dokumentacija objektą atiduoti vertinti Valstybinei statybos inspekcijai.

„Baltijos estakados, svarbiausio įvažiavimo į Klaipėdą, kuris yra didžiausias iki šiol susisiekimo infrastruktūros gerinimo projektas, statyba yra užbaigta dabar, tačiau eismas estakada atvertas prieš pusę metų. Didžiausias naujosios estakados privalumas – pralaidumas.

Pirmiausia – patogiam susisiekimui su uostu. Ir nors visa apimtimi transporto priemonių vairuotojai jį galės pajusti tada, kai bus baigti kito užsakovo ir kitų rangovų vykdomi rekonstrukcijos darbai Vilniaus plente – pakeliui į estakadą, tačiau jau dabar yra akivaizdu, kad šio objekto atsiradimas reikšmingai pagerino eismo situaciją: sumažėjo spūstys bei aplinkos tarša šioje miesto dalyje, taupomas eismo dalyvių laikas ir, žinoma, kuras“, – sakė Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, kartu su kitais miesto valdžios atstovais, rangovais bei statybos eigą kuravusiais savivaldybės specialistais šiandien apsilankęs objekte.

Strategiškai svarbi jungtis su miestu ir uostu – valstybinės reikšmės projektas. Rekonstravus žiedinę sankryžą ir pastačius estakadą visiems eismo dalyviams sukurtos patogesnės susisiekimo sąlygos, iš esmės atskirti į uostą važiuojančių sunkiasvorių transporto priemonių ir gyventojų susisiekimo srautai.

Po rekonstrukcijos į „turbožiedą“ pertvarkyta žiedinė sankryža yra po rytų–vakarų kryptimi pastatyta estakada, čia vyksta intensyvus transporto eismas miesto pietų ir šiaurės kryptimis. Po modernizuota žiedine sankryža įrengtos požeminės perėjos, sutvarkyta negalią turintiems gyventojams ir dviračiams bei paspirtukams pritaikyta infrastruktūra.

Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos ir estakados statybų vertė – 40,5 mln. eurų. Iš jų – ~4,2 mln. savivaldybės, ~31,8 mln. valstybės lėšos (Susisiekimo ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos), ~4,5 mln. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos lėšos. Darbai buvo vykdomi pagal 2019 metais patvirtintą techninį projektą, kurio rengėjas – UAB „Kelprojektas“. Rangos darbus vykdė AB „Kauno tiltai“.

***                       

 • Eismas Baltijos prospekto estakada visiškai atvertas 2023 m. spalio 18 d.
 • Rekonstrukcijos pradžia – 2020 m. rugsėjį, pabaiga – 2024m. balandžio mėn.
 • Pastatytos dvi estakados, kurių kiekvienos ilgis 806 m, kiekvienos jų plotis – 11 metrų. Estakadoms sunaudota 11 500 kub. m betono.
 • Dviejų atraminių sienų bendras ilgis 400 metrų, aukštis – iki 5,3 metro.
 • Paklota per 50 000 kv. m asfaltbetonio.
 • Sunaudota daugiau nei 19 000 t dolomitinės skaldos.
 • Trinkelių dangos įrengta daugiau kaip 7 000 kv. m.
 • Objekto apšvietimui sunaudota 12 600 metrų kabelių, sumontuota per 600 vnt. įvairių šviestuvų, taip pat – 1600 metrų LED juostos estakadoms apšviesti.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder