SIŪLYMAI. Miestiečiai siūlė Neįgaliųjų paplūdimiui įvairius pavadinimus, tarp jų buvo ir siūlymų jį pavadinti Grubliausko arba Junoko paplūdimiu. Redakcijos archyvo nuotr.

Siūlo Neįgaliųjų paplūdimį pervadinti centriniu

(2)

Artėjant naujam vasaros sezonui paplūdimių prižiūrėtojai ir politikai pradėjo diskutuoti, kokių naujovių šiemet tikėtis. Žadama, kad šią vasarą poilsiautojų rimties nebetrikdys gelbėtojų žaidimai ant vandens su motociklais, pasivažinėjimai keturračiais bei rėkimas džeržgiančiu balsu per garsiakalbius.

2,5 mėnesio dirbantis naujasis „Klaipėdos paplūdimių“ direktorius Žygintas Narmontas vakar vykusiame Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitete pristatė politikams, kaip ruošiamasi naujam sezonui.

„Norime užtikrinti kokybišką gyventojų aptarnavimą pliažuose ir prieigose. Prioritetas - poilsiautojų saugumas paplūdimiuose“, - kalbėjo Ž. Narmontas.

Pasak jo, pasiruošiant sezonui tradiciškai planuojami švarinimo darbai, takų, vaikų žaidimų aikštelių priežiūra, gelbėjimo stočių, tualetų remontas ir kt.

Be to, Ž. Narmontas minėjo, kad nori gražiai išpiešti prieigose esančias betonines sieneles ir tuo klausimu jau bendradarbiauja su dailininkais.

„Ruošiame strategiją pagal kitus standartus, kokie turėtų būti įėjimai į pliažus. Nemėtykite pinigų net smulkmenoms, kol nepadarysime kapitaliai. Gal pradėkite nuo kito galo - nuo gelbėtojų elgesio“, - replikavo politikas Vidmantas Dambrauskas.

Jis prašė naujojo direktoriaus pakeisti požiūrį.

„Jei mes planuosime, kursime strategijas, mes vėl nieko gero nepadarysime. Prie šių tvarkybos klausimų reikia prieiti žmogiškai kaip paprastam piliečiui. Pasakysiu keletą pastabų. Girulių pliaže atsigulu ant smėlio ir užsnūstu. Kas 15 min. pašoku nuo rankšluosčio, nes trim kalbom girdžiu per džeržgiantį radiją šaukiant: “Nesimaudyti„. Mes turime Dramos teatrą, turime gerų balsų, tuos informacinius tekstus galima įrašyti gražia intonacija ir negąsdinti žmonių“, - pastabas žėrė V. Dambrauskas.

„Gal Eglę Jackaitę pakviesime“, - replikavo Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė.

Ž. Narmontas patikino, kad šią vasarą garsiakalbius gelbėtojai naudos tik ekstremaliems atvejams, kai, pavyzdžiui, reikės surasti pradingusį vaiką.

V. Dambrauskas piktinosi, kad poilsiautojų rimtį pliažuose trukdo ir kas 20 minučių važinėjantys keturračiai.

„Matyt, kažkuris gelbėtojas nori į tualetą. Paskui keičiasi pamaina, paskui kažkam reikia pietauti. Nupirkome naujos technikos, tad pliažas pasidarė judria motorinių transporto priemonių vieta. Kodėl dabar daugiausia žmonių yra ne mūsų pliažuose, o prie Olando kepurės, kur viskas daug ramiau“, - replikavo V. Dambrauskas. Jam taip pat užkliuvo ir dažnai visai be jokio reikalo vandens motociklais bangomis raižantys gelbėtojai.

„Klaipėdos paplūdimių“ vadovas žadėjo, kad taip šiemet tikrai nebebus.

Komitete, be kitų klausimų, vėl buvo svarstoma, kaip reikėtų pervadinti Neįgaliųjų pliažą.

Į. Kubilienė priminė, kad buvo inicijuota apklausa, į kurią sureagavo apie 50-60 miestiečių. Buvo siūlomi įvairūs pavadinimai, kaip galėtų vadintis šis pliažas, pavyzdžiui, baltosios smilties, gintaro, šeimos paplūdimiu, buvo siūloma jį pavadinti ir Grubliausko, Junoko paplūdimiu ir t. t. Buvo ir tokių siūlymų, kurie pasikartojo po kelis kartus: vilties, Melnragės, saulėtekio, bangų.

„Tik 50 pasiūlymų rodo, kad žmonės nesusidomėjo. Aš už tai, kad tai būtų centrinis paplūdimys“, - siūlė V. Dambrauskas.

U. Radvilos siūlymu šis pavadinimas buvo įtrauktas į protokolą ir bus atiduotas svarstyti miesto Tarybai.

Klaipėdos paplūdimiams numatyta ir daugiau pakeitimų. Planuojama pakeisti zonas, tačiau šį klausimą dar norima gerai išdiskutuoti.

Ugnius Radvila taip pat priminė, kad Klaipėdos miestas dalyvauja projekte „Išmanusis miestas“. Keturioms miesto teritorijoms, tarp kurių yra ir paplūdimiai, architektų komandos kuria koncepcinius pasiūlymus.

„Miestas rinksis, ar kažkuris iš jų tinka, ir vystys toliau. Vilniaus architektų sąjungos rūmuose kovo 26 d. vyks kūrybinės dirbtuvės, bus skirta diena Klaipėdai, kur, be kita ko, bus pristatytos ir paplūdimių vizijos“, - priminė U. Radvila.

Beje, „Klaipėdos paplūdimiai“ keičia ir įstaigos ženklą - vietoje buvusio delfino planuojama, kad ženkle bus vaizduojama tekanti saulė.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder