STOP ženklas Tilžės gatvėje: dar pastovėsime

(10)

Nors uostamiesčio valdžia siekia, kad prieš geležinkelio pervažą Tilžės gatvėje būtų nuimtas transportą sustoti įpareigojantis ženklas ir taip padidintas eismo pralaidumas mieste, STOP šioje vietoje gali likti dar pusantrų metų, teigia sprendimo galią turinti valstybės bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG).

Nors tą pačią geležinkelio liniją Klaipėdos ribose - Lypkių ir Rimkų gatvėse - galima kirsti nestabtelėjus, Tilžės gatvėje vairuotojams ši taisyklė galioja dėl tol, kad čia nėra užtvarų ir kitų būtinų saugumo priemonių.

Jos turėtų būti įrengtos pagal LTG vykdomą saugumo didinimo pervažose programą, tačiau LTG grupės ryšių su visuomene vadovė Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė sako, jog Tilžės gatvės pervaža yra tarp tų, kurių modernizavimui dar tik ruošiamasi.

„Šiuo metu vyksta viešojo pirkimo procedūros ir artimiausiu metu tikimasi pasirašyti sutartį su tiekėju, kuris iki 2025 metų pabaigos suprojektuos ir įrengs papildomas saugos priemones minėtose pervažose (...) ši pervaža taps saugesnė ir bus panaikintas STOP ženklas“, - teigiama bendrovės komentare „Vakarų ekspresui“.

Šį ženklą Tilžės gatvėje numato ir pervažų techninės apžiūros komisijos išvados.

Anot LTG, ženklas šiuo metu yra būtinas dėl to, kad Tilžės gatvėje automobilių srautas yra itin didelis, o saugos priemonių nepakanka, kad iš vairuotojų pusės būtų užtikrintas traukinio matomumas: „Diegiame papildomas priemones automobilių vairuotojų saugumui padidinti.“

Pervažose įrengiami pakeliamieji užtvarai, signalizacija, vaizdo stebėjimas ir kitos priemonės.

Tilžės gatvės pervažos svarba Klaipėdos eismo srautams itin išryškėjo šiomis dienomis, kai dalis transporto iš pietinės miesto dalies buvo nukreipta dėl pervažos per Lypkių gatvę remonto. Jis, Savivaldybės duomenimis, turėjo baigtis antradienį vakare.

Tilžės gatvės pervažos svarba Klaipėdos eismo srautams itin jaučiama tais atvejais, kai transporto judėjimas apribojamas kitose vietose.

Liepą planuojama ir pervažos Rimkuose remontas, dėl jo eismą ten planuojama uždaryti dviem savaitėms.

Pernai išrinktas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus apžvelgdamas pirmąsias 100 savo darbo dienų žurnalistams sakė, jog STOP ženklo pašalinimas iš pervažos Tilžės gatvėje yra vienas iš prioritetų sprendžiant su transporto susijusias problemas. Miesto vadovo teigimu, tai padidintų eismo pralaidumą gatvėse, kuriomis naudojasi į uostamiestį įvažiuojantys ir išvažiuojantys vairuotojai.

Klaipėdos savivaldybės Komunikacijos skyriaus vadovė Gintarė Butkienė praėjusią savaitę „Vakarų ekspresui“ sakė, kad į LTG ir Susisiekimo ministeriją šiuo klausimu kreiptasi ne kartą raštu, taip pat vyko susitikimai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder