Tauralaukiui - šaligatviai su trispalvėmis gėlytėmis

(1)

Miesto valdžia Tauralaukyje ruošiasi įrengti šaligatvius su Lietuvos vėliavos spalvų augalais greta jų. Vadinamojo trispalvės tako idėją šios miesto dalies gyventojai pateikė dalyvaujamojo biudžeto projektams. Jis pripažintas vienu iš nugalėtojų.

Šaligatviai turėtų būti įrengti Debesų ir Virkučių gatvių atkarpose, kurios ribojasi su Pajūrio gatve. Šią iniciatyvą uostamiesčio Savivaldybei pernai pasiūlė patys Tauralaukio gyventojai.

270 palaikymo balsų sulaukęs siūlymas pateko tarp kelių projektų, kurie bus finansuojami iš miesto iždo. Antradienį Savivadybė jau paskelbė konkursą šiems darbams pirkti ir iki kitos savaitės lauks verslo pasiūlymų.

Trispalvės tako projektas jau parengtas, pagal jį naujų šaligatvių bendras ilgis sieks apie 400 metrų, preliminari darbų vertė - apie 50 tūkst. eurų.

Miestiečiams svarbių klausimų sprendimui skirtas dalyvaujamasis biudžetas - tai būdas valdžiai ir gyventojams susitarti dėl biudžeto lėšų panaudojimo bendruomenių nuožiūra.

Pernai Klaipėdoje gyventojų idėjos tokiu būdu atrinktos trečią kartą, be Trispalvės tako, dar nuspręsta finansuoti žaidimų ir lauko muzikos instrumentų aikštelės įrengimą Draugystės parke bei žiemos pramogų vietą Tauralaukyje, ant natūralaus kalniuko netoli Klaipėdos ir Skroblų gatvių sankryžos. Visus darbus planuojama atlikti iki šių metų pabaigos, jie kainuotų apie 100 tūkst. eurų.

Gyventojai taip pat norėjo naujo viešojo tualeto prie šiaurinio molo, bet miesto valdžia tam pinigų rado ir ne dalyvaujamajame biudžete - dėl to tarp finansuojamų projektų pateko ir šaligatviai Tauralaukyje.

Jo gyventojų pateiktame projekte nurodoma, kad šaligatvių trūkumas yra pagrindinė šios miesto dalies problema.

Pernai klaipėdiečiai pateikė iš viso 42 idėjas, vertinimui atrintos 20, už jas balsavo beveik 3,2 tūkst. mieste gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, pernai Klaipėdoje per dalyvaujamąjį biudžetą buvo įvykdyta 0,17 proc. visų projektų, planuojama, kad šiemet šis rodiklis augs iki 0,31 procento.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder