Dygsta daugiafunkcis centras su mokykla ir darželiu

(5)

Klaipėdos rajono savivaldybės investicijos į švietimo įstaigų plėtrą ir toliau auga. Įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms būsimo daugiafunkcio centro pamatuose Trušeliuose.

Trušeliuose per artimiausius porą metų iškils net 8000 kvadratinių metrų pastatas, kuriame veiks mokykla ir darželis. Taip pat atsiras universali sporto, treniruoklių ir kultūros salės, bus įrengtos bibliotekos patalpos, taip sukuriant ir kultūros bei sporto erdves čia įsikūrusiems gyventojams.

Tikimasi, kad šis daugiafunkcis centras taps centru seniūnijos, kuri yra sparčiausiai auganti visame Klaipėdos rajone.

Sendvario daugiafunkcio centro statybos - vienas stambiausių Klaipėdos rajono savivaldybės vykdomų projektų. Seniūnijoje, kurioje yra didžiausias švietimo įstaigų poreikis, statyboms pasibaigus bus sukurta šimtai papildomų vietų darželinukams ir mokiniams.

Naujoje mokykloje galės mokytis 550 mokinių, o darželis priims 230 vaikų.

Taip pat bus sukurta ir visa reikalinga lauko infrastruktūra su mini futbolo, rankinio aikštele, krepšinio ir tinklinio, lauko teniso ir padelio aikštelėmis, lengvosios atletikos užsiėmimams reikalinga infrastruktūra ir lauko treniruokliais.

Daugiafunkcis centras statomas viešos ir privačios partnerystės būdu. Sutartis su privačiais investuotojais pasirašyta 15 metų. Rangovas įsipareigojo suprojektuoti ir pastatyti centrą, o Savivaldybė jį išsimokėti per 12 metų, kasmet mokėdama po maždaug 2,9 mln. Eurų. Viso projekto vertė siekia daugiau nei 35 milijonus eurų. Jį įgyvendins investicijų valdymo bendrovės „Nter Asset Management“ fondas „Nter Social Infrastructure Fund“. Projekto rangovas - bendrovė „Infes“.

"Šiandien kasame kapsulę su laišku ateities kartoms, o jau po poros metų tikimės, kad per naujos mokyklos duris žengs ir pirmieji mokiniai. Tai itin svarbus projektas mūsų rajonui.

Sendvaris - sparčiai auganti seniūnija ir čia labai trūksta tiek mokyklų, tiek darželių. Statybos šią problemą tikrai spręs. Pastačius ugdymo įstaigą, tikimės, kad mažės ir eismo kamščiai į Klaipėdą, kurie aktualūs būtent mokslo metais, nes vasarą ar vaikų atostogų metu jų nelieka.

Todėl šiuo projektu išspręsime ne vieną, o kelias problemas, palengvindami kasdienybę tėvams, vaikams ir visiems čia gyvenantiems", - sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Žemę daugiafunkcio centro statybai Klaipėdos rajono savivaldybė įsigijo dar 2020 m. Dalį projektui reikalingų lėšų investuotojui - iki 11,8 mln. Eur - paskolino SEB bankas.

Statybų pabaiga planuojama 2026 metais.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder