Gargžduose bus keičiamas P. Cvirkos gatvės pavadinimas

(5)

Klaipėdos rajono savivaldybė gavo atsakymus iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro  į pateiktas užklausas dėl gatvių pavadinimų ir kitų viešųjų objektų, susijusių su totalitarine ideologija.

Šią savaitę rajono Savivaldybė pasiekė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus sprendimai dėl viešųjų objektų atitikties Lietuvos Respublikos draudimo propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas įstatymo 3 straipsnio nuostatoms. Iš viso rajono Savivaldybė buvo pateikusi 9 prašymus, iš jų 6 prašymai dėl gatvių pavadinimų įvertinimo : Butkų Juzės, J. Janonio, Pirmūnų, Kosmonautų, Pergalės g. ir P. Cvirkos.

Sprendimai priimti atsižvelgiant į Viešųjų objektų atitikties totalitarinių, autoritarinių režimų ir jų ideologijų propagavimo juose draudimui vertinimo tarpinstitucinės komisijos pateiktas išvadas.

Sprendimais dėl Butkų Juzės,  J. Janonio, Pirmūnų, Kosmonautų, Pergalės g. pavadinimų nuspręsta, kad nėra pakankamo pagrindo pašalinti arba pakeisti minėtų gatvių pavadinimus, o  2023-07-26 sprendimu Nr. P-2  „Dėl viešojo objekto pašalinimo“ nuspręsta, kad P. Cvirkos gatvės pavadinimas Gargždų mieste turi būti pašalintas. Sprendimas turi būti įgyvendintas iki 2023 m. spalio 27 d.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder