Klaipėdos rajone baigėsi Karo policijos pratybos „Šerifas 2023“

(2)

Penktadienį baigėsi Klaipėdos mieste ir rajone vykusios Lietuvos kariuomenės Karo policijos lauko taktikos pratybos „Šerifas 2023“.

Skelbiama, kad pratybose kariai treniravosi planuoti ir vykdyti kovinės paramos užduotis: žvalgybos, sulaikymo, blokavimo ir apieškos, apsaugos bei riaušių malšinimo operacijos.

Lietuvos kariuomenės pranešime rašoma, kad uostamiestyje vykusias pratybas sudarė trys etapai. Lauko taktikos pratybos vyko ne tik kariniame poligone, bet ir civilinėje teritorijoje, siekiant treniruoti karius veikiant apgyvendintoje teritorijoje, kurioje svarbiausias dalykas visuomenės ir asmens saugumas.

Pagal pratybų scenarijų Karo policijos manevriniai vienetai vykdė įvairias nelegalių kriminalinių grupuočių lyderių ir jų narių sulaikymo ir neutralizavimo operacijas.

Vykdant žvalgybines operacijas vyko grupuočių, susijusių su priešiškomis konvencinėmis pajėgomis, lyderių identifikavimas, tad Karo policijos vienetams vykdant maršrutų žvalgybą ir užtikrinant eismo kontrolę trikdyta nelegali grupuočių veikla.

Vėliau Dituvos sodų operacijos metu vyko blokavimo ir apieškos operacija skirta kriminalinių grupuočių ardymui ir jų narių sulaikymui. Identifikavus grupuočių lyderius vykdytos sulaikymo operacijos, kurių metu sulaikius tiek grupuočių lyderius, tiek jų narius buvo atliekamos procedūros su sulaikytaisiais, vykdoma jų apklausa. Sėkmingų operacijų metu nelegalių kriminalinių grupuočių veikla buvo neutralizuota ir pasiekti lauko taktikos pratybų tikslai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder