Naujas projektas Klaipėdos rajono savivaldybėje: visas dėmesys – pensinio amžiaus senjorams ir asmenims, turintiems negalią

(1)

Klaipėdos rajone vykdomas „Senjoro“ organizacijos projektas, skirtas skatinti bendruomenių narius rūpintis pensinio amžiaus senjorais ir asmenimis, turinčiais negalią, kurie gyvena atokiose vietovėse.

Projektu siekiama sumažinti šių žmonių socialinę atskirtį, informuoti ir konsultuoti juos apie socialines paslaugas bei įtraukti bendruomenės narius į savanorišką veiklą.

Tad visi neabejingi bendruomenės nariai kviečiami registruotis į savanorių mokymus. Projektas finansuojamas Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. 

Socialinės paslaugos Klaipėdos rajone

Šiuo metu Klaipėdos rajone „Senjoro“ organizacija teikia socialines paslaugas namuose 90 senjorų ir asmenų, turinčių negalią.

Visgi, organizacijos vadovė Rugilė Bitautaitė pastebi, kad iki šiol yra dar daug asmenų, gyvenančių atokiose Klaipėdos rajono vietovėse, kurie patiria socialinę atskirtį bei susiduria su informacijos apie galimas gauti socialines paslaugas trūkumu. 

„Siekiame, kad šiuo projektu kuo daugiau žmonių sužinotų apie jiems priklausančias socialines paslaugas, kurios ne tik užtikrintų pagrindinius jų poreikius, bet ir akivaizdžiai pagerintų gyvenimo kokybę, įtrauktų juos į bendruomenines veiklas bei taip padėtų sėkmingai socializuotis visuomenėje.

Sumažinti socialinę atskirtį Klaipėdos rajono savivaldybėje bei paskatinti socialinių paslaugų plėtrą galime tik su savanorių pagalba.

Dėl to, tikimės, kad prie projekto prisijungs neabejingi bendruomenės nariai, norintys padėti šių grupių asmenims, bei taip skleis pozityvios senatvės žinutę savo savivaldybėje“, – pasakoja R. Bitautaitė. 

Mokymai savanoriams – jau birželio mėnesį

Neabejingi Klaipėdos rajono gyventojai kviečiami registruotis į mokymus savanoriams, kurie vyks birželio 11 ir 25 dienomis. 

„Mokymų metu savanoriai įgis žinias, kaip pensinio amžiaus senjorus ir negalią turinčius asmenis informuoti apie socialines paslaugas namuose.

Taip pat sužinos, kaip identifikuoti asmenis, kuriems reikalinga pagalba namuose, padės jiems susisiekti su Klaipėdos rajono institucijomis bei įsitraukti į visuomeninę veiklą.

Mokymų durys atviros visiems bendruomenės nariams, kurie turi atjautą šioms asmenų grupėms, nuoširdžiai nori kartu su mūsų organizacija kurti gražesnę senatvę Klaipėdos rajone, bei yra vyresni nei 14 metų”, – teigia R. Bitautaitė. 

Kviečiame susisiekti su „Senjoro“ organizacija, jei:

  • Norite užsiregistruoti į savanorių mokymus Klaipėdos rajone;
  • Esate pensinio amžiaus senjoras ar asmuo, turintis negalią, ir jums reikalinga pagalba buityje;
  • Jūsų giminaičiui, kaimynui ar kitam senyvo amžiaus ar negalią turinčiam žmogui reikalinga pagalba ir socialinės paslaugos. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder