Toliau apmokės šunų ir kačių kastraciją

(1)

Siekiant, kad Klaipėdos rajone neplistų šeimininkų neturintys keturkojai, gyventojams ir toliau bus apmokamos kačių bei šunų kastravimo paslaugos.

Šiemet Klaipėdos rajono savivaldybė tam numatė 5 tūkst. eurų.

„Šiems metams tokioms kompensacijoms numatyti 5 tūkst. eurų“, - „Vakarų ekspresui“ teigė Savivaldybė.

Rajono valdžia gyvūnų kastravimą apmoka nuo 2022-ųjų pavasario, pagal nustatytą tvarką vienas gyventojas tam gali gauti iki 80 eurų per metus.

Anot Savivaldybės, piniginė parama pasiūlyta pastebėjus, jog daugėja bešeimininkių gyvūnų - juos žmonės palieka be priežiūros.

„Problema ta, kad dauguma bešeimininkių gyvūnų atsiranda dėl to, kad šeimininkai, turintys gyvūnų, jų dauginimosi dažniausiai nekontroliuoja, o atsiradus naujai vadai kačiukai ar šuniukai yra paliekami be priežiūros“, - aiškino Savivaldybė.

Tuo metu apmokama kastracija turėtų padėti sukontroliuoti beglobių gyvūnų skaičių, užkirsti kelią jų dauginimuisi.

2023-iaisiais rajono Savivaldybė kompensacijoms išleido beveik 3,2 tūkst. eurų, pasinaudojus šiais pingais iškastruoti 96 gyvūnai, o 2022 metais - kiek daugiau nei tūkstantį eurų, panaudojus paramą išksatruota 30 keturkojų.

Pagal nustatytą tvarką, kompensuojama ne daugiau nei 20 eurų už katės ir ne daugiau kaip 40 eurų - už šuns kastraciją, į šią paramą pretenduoja tik Klaipėdos rajono gyventojai, Savivaldybei pateikę prašymą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder