Klaipėdos rajone – dėmesys ne tik kultūros infrastruktūros naujinimui, bet ir darbuotojų motyvacijai

Klaipėdos rajone netrūksta nei išskirtinių renginių, nei kultūros mylėtojų.

Siekiant jiems suteikti kokybiškas paslaugas, kasmet kultūros sričiai skiriamas didelis dėmesys – gerinama ir plėtojama kultūros objektų infrastruktūra, įsigyjama jų veiklai reikalinga įranga, taip pat į rajoną siekiama pritraukti ir gabių kultūros srities specialistų.

Kultūros centrams – nauja įranga

„Kultūra visų pirma yra žmonės – tie, kurie ją kuria, ir tie, kurie ja mėgaujasi, dalyvauja renginiuose. Tam, kad kultūra būtų aukštos kokybės, reikalingi ne tik kompetentingi ir kūrybiški specialistai, bet ir šiuolaikiška įranga renginiams bei edukacijoms.

Taip pat reikalingos ir šiltos, modernios patalpos, kur būtų jauku rinktis. Ir, žinoma, patogiai pasiekiama ir susisteminta informacija apie rajone vykstančius renginius, kad kuo daugiau žmonių apie juos sužinotų ir galėtų juose dalyvauti“, – teigia Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Ligita Liutikienė.

Veiviržėnų kultūros centro lankytojus jau netrukus džiugins nauja garso ir apšvietimo įranga, kurios įsigijimui Savivaldybė skyrė 40 tūkst. eurų. Garso įranga perkama ir Vėžaičių kultūros centrui, tam skirta bemaž 43 tūkst. eurų.

Dovilų etninės kultūros centras jau įsigijo edukacijoms reikalingą degimo krosnį ir lengvojo automobilio priekabą. Priekulės kultūros centras nusipirko kompiuterinę įrangą, suremontavo pastato sieną.

Kretingalės kultūros centras įsigijo dujinį katilą. Be to, už bemaž 10 tūkst. eurų atnaujintos kultūros įstaigų interneto svetainės ir pritaikytos įdiegti bendrą renginių viešinimo tinklelį, kuris suteiks galimybę informaciją apie viso rajono renginius rasti patogiau ir vienoje vietoje.

„Kultūros centrai siekia ne tik kurti neišdildomus įspūdžius renginių dalyviams, bet ir užtikrinti, kad jie jaustųsi saugiai.

Tad kultūros įstaigų darbuotojai jau pradeda pirmosios pagalbos mokymus, kad atsitikus nelaimei renginyje ar meno mėgėjų repeticijų metu, galėtų suteikti pirmąją medicininę pagalbą.

Jie tęsis iki kitų metų vasaros. Taip kultūros darbuotojai ne tik įgis papildomų kompetencijų, atnaujins žinias, bet ir gebės suteikti realią pagalbą, jei jos prireiks“, – tikina vicemerė Ligita Liutikienė.

Gerėja infrastruktūra

Jau prasidėjo ir vieno laukiamiausių objektų – Gargždų kultūros centro – modernizacijos darbai.

„Pastatas jau buvo morališkai pasenęs, čia nebebuvo galima užtikrinti kokybiškų renginių. O po modernizacijos šis kultūros židinys pasikeis iš esmės – bus atnaujintas fasadas, įrengta moderni salė, didesnis amfiteatras, neatpažįstamai pasikeis ir kitos erdvės“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Praėjusių metų pabaigoje duris atvėrė rekonstruoti Plikių kultūros namai. Sėkmingai vyksta darbai Endriejave, kur kyla kultūros namų ir bibliotekos pastato sienos. Taip pat ruošiamasi Veiviržėnų kultūros centro modernizacijai.

„Naujos patalpos reikalingos ir gausų eksponatų kiekį turinčiam Gargždų krašto muziejui, tad ieškoma alternatyvų, kaip šį klausimą spręsti. Viena iš galimybių – nupirkti šalia muziejaus esantį buvusios kavinės pastatą ir vietoje senų statinių statyti naują ir modernų muziejų“, – tvirtina Ligita Liutikienė.

Patalpos ir infrastruktūra atnaujinamos ir J. Lankučio viešojoje bibliotekoje bei jos skyriuose. Už bemaž 75 tūkst. eurų atnaujintas ne tik pagrindinis bibliotekos pastatas Gargžduose, bet ir Veiviržėnų, Pėžaičių, Vėžaičių filialai, iki metų pabaigos į buvusios mokyklos patalpas bus perkeltas ir suremontuotas Jakų filialas. O lapkričio 4-ąją duris atvers Daukšaičių filialas.

Už kelionės išlaidas – kompensacija

Svarbu investuoti ne tik į pastatus, bet ir į kultūros srityje dirbančius žmones, juos motyvuoti. Tad kultūros darbuotojams bus kompensuojamos kelionės išlaidos.

„Kultūros ir meno darbuotojai į darbą Klaipėdos rajono įstaigose atvyksta ne tik iš mūsų gyvenviečių, bet ir kitų miestų, esančių gerokai toliau, tad jiems tenka patirti nemažų kuro išlaidų. Siekiant į rajoną pritraukti šios srities darbuotojų, nutarta kompensuoti vykimo į darbą ir iš jo išlaidas“, – teigia vicemerė Ligita Liutikienė.

Be to, nuo šiol savo pasiekimais džiuginantys ir Klaipėdos rajono vardą garsinantys kultūros įstaigų darbuotojai bus pagerbiami nauja 1500 eurų dydžio premija. Ji kasmet bus įteikiama balandžio 15-ąją minimos Kultūros dienos proga.

„Kultūra – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Joje po darbų randame atokvėpį, galime realizuoti save ir burtis su bendraminčiais. Kultūra ne tik padeda įgyti naujų patirčių, bet ir puoselėti mūsų tradicijas ir krašto savitumą.

Džiugu, kad nuo šiol nauja premija galėsime įvertinti kultūros ir meno darbuotojus ir taip padėkoti už jų nuoširdų darbą ir atsidavimą“, – sako Ligita Liutikienė.

 

Gemius

Sidebar placeholder