Lietuvos SGD terminalo veikla atspindi Europos tendencijas

Klaipėdos SGD terminale atnaujinta įprastinė veikla

Sėkmingai atlikus planinius techninės priežiūros bei SGD terminalo akvatorijos sąnašų valymo darbus, Klaipėdos SGD terminalas šeštadienio, spalio 1 d., rytą atnaujino įprastinę veiklą.

SGD terminalo veikla buvo laikinai sustabdyta rugsėjo 27 d. rytą, tą pačią dieną dėl planuotų darbų pobūdžio SGD laivas-saugykla „Independence“ buvo peršvartuota prie AB „Klaipėdos Smeltė“ krantinės.

Laivas-saugykla į įprastą vietą prie Klaipėdos SGD terminalo krantinės grįžo penktadienio vakarą, o šeštadienio rytą atnaujintas SGD išdujinimas ir dujų tiekimas į Lietuvos dujų perdavimo sistemą.

Planinių techninės priežiūros darbų metu buvo patikrinta ir apžiūrėta SGD terminalo krantinės infrastruktūra – aukšto slėgio krovos rankovės, dujotiekis, avariniai elektros gamybos įrenginiai, švartavimo sistemos ir kita įranga.

Tuo pačiu metu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos užsakymu buvo atlikti SGD terminalo akvatorijos sąnašų valymo darbai.

„Dujų tiekimas vartotojams buvo atnaujintas sėkmingai ir laiku. Dėkoju kolegoms ir partneriams už operatyviai bei kokybiškai atliktus darbus, kurie padės užtikrinti tolimesnį patikimą terminalo paslaugų teikimą klientams regione,“ – sakė Rimas Rusinas, AB „Klaipėdos nafta“ (KN) SGD terminalo eksploatacijos vadovas.

KN valdomo SGD terminalo Klaipėdoje veikla dėl planinių techninės priežiūros darbų laikinai stabdoma kasmet. Informacija apie planuojamus darbus teikiama viešai skelbiamuose grafikuose.

Techninės priežiūros bei SGD terminalo akvatorijos sąnašų valymo darbų metu Lietuva gamtinėmis dujomis buvo aprūpinama iš kaimyninių Europos Sąjungos šalių. SGD terminalui atnaujinus įprastinę veiklą, naujausio SGD krovinio Klaipėdoje laukiama spalio 7-8 dienomis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder