Klaipėdos uostas neišvengė prievolės sumokėti 260 tūkst. eurų „Hidrostatybai“

Klaipėdos uosto direkcija teisėtai įpareigota likviduojamai bendrovei „Hidrostatyba“ sumokėti daugiau nei 260 tūkst. eurų už papildomus darbus rekonstruojant uosto krantines. 
 

Lietuvos apeliacinis teismas praėjusią savaitę atmetė direkcijos skundą konstatavęs, jog įmonei priteista suma atitinka uosto ir „Hidrostatybos“ interesų pusiausvyrą.

„Teismo vertinimu, šiuo konkrečiu atveju 257,8 tūkst. eurų (su PVM) suma yra pagrįsta ir atitinka šalių interesų pusiausvyrą“, – rašoma sausio 12 dienos nutartyje.

Teismas paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo 2022 metų birželį priimtą sprendimą, kuriuo uostas bendrovei privalo sumokėti tokią sumą ir 6 proc. metų palūkanas.

2018-ųjų pabaigoje „Hidrostatybai“ direkcijos užsakymu rekonstruojant Vakarų laivų gamyklos naudojamas uosto krantines buvo rasti dideli akmenys, kurių iškėlimas ir pašalinimas laikomas nenumatytais papildomais darbais, įmonė už juos prašė 307 tūkst. eurų.

Ginče kaip trečiasis asmuo dalyvaujanti Latvijos bendrovė BMGS nurodė, kad papildomus darbus atliko ji, todėl atsiskaityti uostas privalo su ja.

Tuo metu direkcija laikėsi pozicijos, kad riedulių radimo tikimybė buvo įtvirtinta pirkimo dokumentuose, todėl „Hidrostatyba“ darbus privalėjo atlikti savo lėšomis, todėl prašė priteisti iš „Hidrostatybos“ ir BMGS 1,83 mln. eurų už laiku neatliktus darbus, o vien iš BMGS – 626 tūkst. eurų.

Tačiau šį reikalavimą pirmosios instancijos teismas atmetė.

Klaipėdos apygardos teismo sprendimą skundė ir „Hidrostatyba“, ir direkcija, ir BMGS. „Hidrostatyba“.

 Visos ginčo dalyvės skundus grindė tuo, kad pirmos instancijos teismas neatsižvelgė į svarbias bylos detales, neteisingai jas vertino bei priėmė nepagrįstus sprendimus.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder