lauko tualetai
Klausimas dėl lauko tualetų dar neišspręstas (2)

Klaipėdos mieste vis dar yra likę žmonių, besinaudojančių lauko tualetais. Antradienį vykusiame Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje buvo ne tik pristatyta trumpa statistinė informacija dėl vis dar esamų lauko tualetų Klaipėdoje, bet ir svarstoma, kaip išspręsti šį klausimą.

Namų administratoriai surinko ir pateikė informaciją, kurioje nurodoma, kad yra 5 butai Molo, Kopų, Gėlių ir Tilžės gatvėse, kurių gyventojai tebesinaudoja lauko tualetais.

Vandens tiekėjas ir nuotekų tvarkytojas AB „Klaipėdos vanduo“ 2018 metais nutiesė geriamo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą, įrengė vandentiekio įvadus ir nuotekų išvadus daugiabučių gyvenamųjų namų kiemo teritorijose iki abonentui ar vartotojui nuosavybės teise priklausančio ar kitaip valdomo arba naudojamo turto ribos. Bendrovė nurodo, kad gyventojai gali kreiptis į „Klaipėdos vandenį“, kuris suteiks sąlygas nemokamai prisijungti prie geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų infrastruktūros, esančios Tilžės gatvės kiemo teritorijoje.

Buvo akcentuojama, jog kiekvienas asmuo, tvarkantis nuotekas individualiai, privalo užtikrinti, kad tai atitiktų reikalavimus.

Klaipėdos miesto savivaldybės Statinių administravimo skyriaus vedėjos Dianos Gerasimovienės teigimu, įrengti namo vidaus infrastruktūrą nėra geriamojo vandens tiekėjo ir nuotekų tvarkytojo pareiga - tuo turi pasirūpinti patys gyventojai. Išskyrus tuos atvejus, kai galimai gali būti skirta materialinė parama.

Net 11 butų, kurių gyventojai vis dar naudojasi lauko tualetais, priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei.

Anot D. Gerasimovienės, šių būstų klausimas bus sprendžiamas atskirai su Savivaldybės administracija. „Spręsime, ar įrengti tualetus, ar tuos butus vis dėlto parduoti“, - kalbėjo vedėja.

D. Gerasimovienė ragino gyventojus, kurie dar nėra prisijungę prie centralizuotos sistemos, dalyvauti Savivaldybės programoje. Skiriamas dalinis finansavimas vienbučiams, dvibučiams ir daugiabučiams gyvenamiesiems namams prijungti prie centralizuotų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tinklų. Galima pretenduoti į 50 proc. atliktų darbų vertės Savivaldybės dalinį finansavimą, neviršijant 1 000 Eur sumos.

Nuo 2020 m. rugpjūčio finansavimas buvo skirtas 12 asmenų.

Nuspręsta, kad iki rugsėjo mėnesio bus apžiūrėtas kiekvienas butas ir rudenį bus pristatyta išsami informacija dėl tolesnių sprendimų.

Raktažodžiai
yra Kubilis su Juknevičiene ir Skvernas . Tegul eina valyti...čia jiems bus ne į pensininkus šaudyti.....Tiesa dar ir klounas Nevalinskis....
Viešas, 2021-04-14 08:23
cia tik kazkoks ismislas tie tuoletai ,nereikia Geroves valstybeje jokiu toletu ,kiekvienas-a galetu nesiotis maiseli ir prispyrus reikalui atlikti i maiseli arba savivaldybe galetu visiems isdavineti saukelnes ....tai butu ekologiskas ir svarbiausia vakarietiska ir neatsiliema nuo Stambulo konvencijos..... o del to saunaus finansavimi ne daugiau kaip 1000 eur.tai geriau siuos pinigus paaukokite profesoriui ,kad nedrumstu pilieciu ramybes .....
Tuoletai niekam nereikalingi ..., 2021-04-13 22:30
Sidebar placeholder