Kone pusei tūkstančių sodų bendrijų gyventojų sudaryta galimybė naudotis centralizuotomis paslaugomis

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ Klaipėdos rajone pirmą kartą nuotekų surinkimui iš gyventojų pasitelkė modernią savitakinę ir vakuuminę buitinių nuotekų sistemą.

Kulių kaime, kuriame jau nutiesta daugiau nei 17 kilometrų vandentiekio ir 21 kilometras buitinių nuotekų tinklų, nuotekos bus pumpuojamos į vakuuminę nuotekų siurblinę, iš kurios slėginiais tinklais tekės į centrinę Dumpių nuotekų valyklą.

Kokybiškomis centralizuotomis paslaugomis naudotis galės daugiau nei 400 sodų „Žilvitis“, „Dobilas“, „Obelėlė“, „Laisvė“ bendrijų gyventojų. Šis projektas dalinai finansuojamas ES struktūrinių fondų.

„Tai didelės apimties projektas pagerinsiantis sodų bendrijų gyventojų gyvenimo kokybę. Siekdami kuo spartesnio gyventojų prisijungimo prie naujų tinklų ir galimybės naudotis kokybiškomis paslaugomis, palengvinome prisijungimo procesą.

Gyventojams, kurie prieš įgyvendinant projektą, buvo pareiškę norą naudotis centralizuotais tinklais, elektroniniais paštais ar paštu jau dabar be atskirų prašymų siunčiame parengtas prisijungimo sąlygas.

Taip pat nereikalaujame pasirengti projektų, o mūsų specialistai vyks į sodų bendriją konsultuoti gyventojus prisijungimo klausimais, esant reikalui vietoje žmonės galės pasirašyti ir reikalingus dokumentus“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Gyventojai iš bendrovės „Klaipėdos vanduo“ gavę prisijungimo sąlygas, vadovaujantis jomis turi nusitiesti vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklus savo sklype iki atvestos atšakos.

Tinklus nusitiesti gyventojai gali patys arba samdant statybos įmonę. Statybos leidimas šiems darbams nėra privalomas.

„Kulių kaimo gyventojai jau dabar gali pradėti darbus, o paslaugomis galės naudotis kai nusities tinklus savo sklype ir apie tai informuos mūsų specialistus.

Per projekto įgyvendinimo laikotarpį stebime, kad būstų skaičius Kuliuose išaugo, o atšakų prisijungimui įrengta pagal tuometinius skaičiavimus, tačiau matydami šią tendenciją, stengsimės sudaryti galimybę prie tinklų prisijungti visiems gyventojams atsižvelgiant į technines galimybes.

Gyventojai, kurie naujai įsigijo namą, sklypą ar pasistatė naujai būstą bei nori jungtis prie centralizuotų tinklų, turėtų mus informuoti“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Norint prisijungti prie centralizuotų tinklų, Kulių kaimo gyventojai turi atlikti šiuos veiksmus.

  • Visiems sudariusiems statybos sutartis su bendrove „Klaipėdos vanduo“ ir pareiškusiems norą prisijungti prie centralizuotų tinklų prisijungimo sąlygos bus išsiųstos pateiktais el. paštais ar paštu. Jei nesate sudarę statybos sutarčių, reiktų kreiptis į AB „Klaipėdos vanduo“ ir pateikti prašymą prisijungimo sąlygoms gauti.

  • Gavus prisijungimo sąlygas atsižvelgiant į jose nurodytus reikalavimus gyventojai turi įsirengti tinklus. Tai gali padaryti samdant statybos įmonę ar prasiklojant tinklus patiems.

  • Paklojus savo sklypo (namo) inžinerinius tinklus, pagal reikalavimus prisijungus prie centralizuotų tinklų gyventojai turi pasirengti nutiestų tinklų geodezinę nuotrauką. Dėl inžinerinių tinklų geodezinių nuotraukų parengimo galima kreiptis į bendrovę „Klaipėdos vanduo“, pateikiant prašymą dėl paslaugos užsakymo arba į kitą šios srities paslaugas teikiančią bendrovę. Šios paslaugos kaina užsakant bendrovėje „Klaipėdos vanduo“ 43 – 55 Eur be PVM už vieną inžinerinį tinklą .

  • Turint geodezinę nuotrauką, gyventojai turi kreiptis dėl tinklų pridavimo.

  • Po tinklų pridavimo, bendrovė „Klaipėdos vanduo“ patikrins įrengtą vandens apskaitos mazgą, įrengs skaitiklius ir sudarys paslaugų teikimo sutartį.

  • Visus prašymus gyventojai turi siųsti el. paštu naujasklientas@vanduo.lt. Prašymų formos pateiktos bendrovės interneto svetainėje https://www.vanduo.lt/prisijungimo-prie-tinklu-tvarka

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder