66 metų fermos brigadininkė svetimas kiaules pardavinėjo kaip savas: uždirbo tiek, kad ketino pirkti namą

Kretingos rajone paskelbta ekstremali situacija dėl kiaulių maro (1)

Kretingos rajono Darbėnų seniūnijoje nuo pirmadienio paskelbta ekstremali situacija dėl afrikinio kiaulių maro. 

Pasak rajono savivaldybės administracijos vadovo Egidijaus Viskonto, Darbėnuose vieno medžiotojų klubo teritorijoje masiškai pradėjo kristi šernai. Vien paskutinę savaitę rasta apie 70 jų gaišenų. 

„Medžiotojų klubas, kuriame rastos gaišenos, ribojasi su profesionaliais medžioklės plotais, kurie priklauso Kretingos urėdijai, o ten kadangi yra komerciniai plotai, šernų tankis yra dar didesnis. Matėme, kad reikia skelbti ekstremalią situaciją, kad būtų galimybė mums kaip savivaldybei prisidėti prie tų atvejų likvidavimo“, – BNS teigė E. Viskontas. 

Anot jo, kol kas Darbėnų seniūnija yra vienintelė Kretingos rajone ir visoje Žemaitijoje, kurioje paskelbta ekstremali situacija dėl kiaulių maro. 

„Ėmėmės visų saugumo priemonių ir techniką esame nusiuntę, ekskavatorius išvažiavo užkasinėti gaišenų, nes vakar 15 papildomų rado. Reikia juos saugiai sukrauti ir užkasti dviejų metrų gylyje. Tai dabar intensyviai dirbama, manau, iki vakaro bus sutvarkyta“, – sakė administracijos vadovas.

Anot jo, planuojama pastatyti ir gyventojus informuojančius ženklus apie situaciją, be to, ūkiuose bus pristatomos saugos priemonės.

„Turime planuose ūkiuose pristatyti saugos priemones seniūnijų gyventojams, kad jie laikytųsi saugumo, nes maro užkratas yra labai gajus ir yra lengvai pernešamas“, – sakė E. Viskontas.

Maisto ir veterinarijos tarnyba BNS informavo, jog Darbėnuose virusas nustatytas ne tik nugaišusiems, bet ir vienam sumedžiotam šernui.

„Nors didelių kiaulių ūkių nėra, apylinkėse tik virš 100 nekomercinio kiaulių laikymo vietų, tačiau grėsmė ūkiams išlieka didelė“, – nurodė ji.

Tarnyba baigia tikrinti 10 kilometrų spinduliu esančius ūkius Darbėnų seniūnijoje, taip pat Skuodo rajono Lenkimų seniūnijoje.

Siekiant, kad liga nepatektų į tvartus, rekomenduojama vengti lankymosi miškuose, dėvėti tik darbui tvarte skirtus drabužius ir būtinai persiauti, naudoti dezinfekcines priemones.

Raktažodžiai
Kurioj cia vietoj darbujates
Jonas, 2021-10-27 20:26
Sidebar placeholder