Kultūros ministerija ir Klaipėdos savivaldybė surėmė pečius dėl pašto

Kultūros ministerija ir Klaipėdos savivaldybė surėmė pečius dėl pašto

Liepos 22 d. Klaipėdoje apsilankė kultūros ministras Simonas Kairys. Vizito metu ministras ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasirašė ketinimų protokolą dėl Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo.

Kultūros ministras S. Kairys ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ketinimų protokolą pasirašė Klaipėdos centriniame pašte.

Iš išskirtinio uostamiesčio pastato paštas seniai išsikėlė. Objekto laukia remontas ir pritaikymas naujoms reikmėms.

 Praėjusiais metais VšĮ "Idėjos miestui" atliko šio pastato galimybių studiją ir pateikė rekomendacijas pastatą įveiklinti įkuriant jame tarptautinės reikšmės kultūros ir mokslo židinį. 

Ketinimų protokolu Kultūros ministerija įsipareigojo atlikti veiksmus, susijusius su Klaipėdos centrinio pašto komplekso įrašymu į valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą, kad būtų užtikrintas jo prieinamumas, lankymas ar pažinimas.

Taip pat įsipareigojo paimti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą visuomenės poreikiams ir numatyti finansavimą jam sutvarkyti pagal 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonę  Nr. 08-001-04-01-01 „Aukštos meninės vertės, įvairaus ir įtrauklaus kultūros turinio prieinamumo didinimas“ lėšomis bei jo pritaikymui kultūros ir kitoms veikloms bei paslaugoms vykdyti.

Klaipėdos miesto savivaldybė ketinimų protokolu įsipareigojo  užtikrinti Klaipėdos centrinio pašto komplekso aktualizavimą ir ir skirti lėšų iš Savivaldybės biudžeto kultūros bei kitoms veikloms ir paslaugoms teikti.

Savivaldybė savo įsipareigojimus ketina įvykdyti tada, kai Kultūros ministerija objektą sutvarkys ir pritaikys kultūrai ir kitoms veikloms.

Po vizito Klaipėdoje kultūros ministras išvyko į Palangą, kur ketina susipažinti su investiciniais šios savivaldybės projektais, aplankyti kultūros įstaigas, susitikti su Palangos kultūros biudžetinių įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder