Vilniuje bus paskelbti Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Kultūros ministerija siūlo įvesti mokestinę lengvatą kultūros paveldo objektų savininkams

Kultūros ministerija siūlo įvesti mokestinę lengvatą kultūros paveldo objektų savininkams

„Įstatymais ir kitais teisės aktais yra nustatyti ženklūs tokio turto naudojimo apribojimai, be to, kultūros paveldo objektų remonto, restauravimo ir kiti priežiūros darbai dėl jiems taikomų specialių reikalavimų kainuoja gerokai brangiau negu statybos darbai statiniuose, nesančiuose Kultūros vertybių registre“, – nurodoma trečiadienį išplatintame pranešime.

Anot ministerijos, siekiant užtikrinti efektyvesnę nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugą, pokyčius siūloma įtraukti į keičiamą Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymą.

Kultūros ministerijos siūlymu būtų neapmokestinamas toks Kultūros vertybių registre esantis nekilnojamasis turtas, kurio savininkas sudaręs apsaugos sutartį, galiojusią visą mokestinį laikotarpį.

„Šis siūlymas papildytų ir koreliuotų su Nekilnojamojo turto mokesčio įstatyme jau įtvirtintomis nuostatomis, pagal kurias nereikia mokėti už kapinėse esantį nekilnojamąjį turtą bei meno kūrėjo statusą turinčio fizinio asmens valdomą nuosavybę, kuri naudojama kaip kūrybinės dirbtuvės (studijos) individualiai kūrybinei veiklai“, – nurodo ministerija.

Tikimasi, kad toks reguliavimas skatintų kultūros paveldo objektų savininkus su už nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugą atsakingomis institucijomis sudaryti apsaugos sutartis, kuriomis jie įsipareigotų laikytis nustatytų paveldosaugos reikalavimų, nuolat rūpintis kultūros paveldo objektų priežiūra ir laiku atlikti jų tvarkybos darbus.

Siūlomos mokestinės lengvatos kultūros paveldo objektų savininkai netektų, jeigu nesilaikytų prisiimtų įsipareigojimų ir su jais būtų nutrauktos minėtos apsaugos sutartys.

Mokestine lengvata, kaip numatyta įstatymo projekte, taip pat negalėtų naudotis apleistų ar neprižiūrimų kultūros paveldo objektų savininkai.

Taip būtų sukurta finansinių paskatų rūpintis kultūros paveldo objektų išsaugojimu sistema. Ja galėtų pasinaudoti daugelis kultūros paveldo objektų savininkų.

Anot ministerijos, visa tai leistų sutaupyti kultūros paveldo objektų tvarkybai skirtas valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšas, kurių didžioji dalis šiuo metu skiriama praktiškai avarinės būklės kultūros paveldo objektams gelbėti.

Kultūros ministerija šį siūlymą pateikė Finansų ministerijai. Jam dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder