Lapkritį keisis keltų tvarkaraščiai

Lapkritį keisis keltų tvarkaraščiai

Nuo lapkričio 1-osios keisis AB „Smiltynės perkėla“ keltų judėjimo tvarkaraštis – šiuo metu vyksta derinimo procedūra.

Kreiptis į AB „Smiltynės perkėla“ dėl galimybės dar kartą peržiūrėti keltų judėjimo tvarkaraštį, Neringos savivaldybę paskatino besikartojančios problemos, su kuriomis susiduria neringiškiai, sumažėjus perkėlimo skaičiui.

Kuršių nerijos geografinė padėtis, lyginant su kitais Lietuvos miestais, yra išskirtinė. Vienintelis būdas susisiekti su kitais valstybės regionais – persikelti keltu, tad Neringos gyventojai ir čia registruoti juridiniai asmenys neturi kito pasirinkimo – jie priversti naudotis „AB Smiltynės perkėla“ paslaugomis.

„Neringiškiams būtina vykti į žemyną tam, kad galėtų patenkinti būtinuosius poreikius, susijusius su medicina, darbu, verslu, mokslu, sveikata, buitimi. Spalio mėnesį įsigaliojęs tvarkaraštis Neringos gyventojams kėlė nuolatines problemas ne tik tiesiog planuojant laiką, bet vykstant į darbus, organizuojant vaikų švietimą ir užimtumą. Žmonėms nebebuvo žinoma, ar jie išvis pateks į keltą, o nepatekus, reikėdavo laukti valandą laiko ar daugiau“, - kilusias problemas vardino Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Anot mero, suprantamas AB „Smiltynės perkėlas“ siekis taupyti, tačiau tai neturi daryti įtakos Neringos bendruomenės socialiniam ir ekonominiam gyvenimui.

Taip meras argumentavo ir pirmadienį Neringos savivaldybėje vykusios susitikimo su AB „Smiltynės perkėla“ atstovu metu. „Džiaugiuosi vykstančia diskusija ir pasiektu susitarimu, ženkliai palengvinsiančiu neringiškių kasdienybę“, - teigia meras.

Numatoma, kad nuo lapkričio 1-osios įsigalios naujas AB „Smiltynės perkėla“ keltų judėjimo tvarkaraštis, sudarytas atsižvelgiant į Neringos savivaldybės pastabas – šiuo metu vyksta baigiamosios derinimo procedūros.  Naujasis tvarkaraštis bus kur kas palankesnis neringiškiams.

AB „Smiltynės perkėla“ taip pat informavo Neringos savivaldybę apie lapkričio mėnesį prasidėsiantį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto krantinių Nr. 76, 79, 153, 156 rekonstravimo, įrengiant reguliuojamas kranto rampas, I  statybų darbų etapą. Planuojama I-o statybos darbų etapo pabaiga – 2023 m. gegužės mėn. Statybos darbų metu galimi laikini perkėlimo paslaugų teikimo trikdžiai, tačiau AB „Smiltynės perkėla“ dės visas pastangas, nesklandumams išvengti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder