Lauko kavinių startas: valgyti - per šalta (2)

Verslininkai juokauja, kad Vyriausybė parinkdama laiką lauko kavinių atidarymui specialiai žiūrėjo orų prognozę, nes žvarbus vėjas su kruša tikrai neskatino žmonių veržtis į kavines, todėl dalis jų atsidarys vėliau.

„Jau aptarnavome porą staliukų, valgyti oras per šaltas, bet greitai išgerti kavos ar ką nors kito galima“, - ketvirtadienį pietų metu įspūdžiais dalijosi Klaipėdos restorano „Dock“ vadovė Aistė Antanaitytė. Anot jos, po pertraukos pradedant veiklą didesnių sunkumų neiškilo, nes panaši situacija jau buvo po pirmo karantino, todėl patirties kavinių personalas turi.

„Karantino metu dirbome, teikėme maistą išsinešti, turėjome nuolatinių klientų“, - sakė A. Antanaitytė. Anot jos, ištikimiausi klientai neslėpė, kad pirkdami maistą išsinešti taip siekė paremti sudėtingomis sąlygomis bandantį išgyventi verslą.

„Kol kas leido dirbti iki 21 valandos. Aišku, žmones iš anksto įspėsime apie apribojimus, manau, kad problemų neturėtų kilti“, - optimistiškai į situaciją žvelgia A. Antanaitytė. Ji sako, kad „Dock“, kaip ir praėjusį sezoną, noriai naudosis Klaipėdos savivaldybės nemokamai skiriamu dezinfekciniu skysčiu, kitomis lengvatomis ir parama. Tačiau restorano vadovė leidžia suprasti, kad pusmetį ribojamo verslo nuostoliai yra tikrai daug didesni, nei siūloma valdžios pagalba.

Priima rezervacijas

Taip pat Žvejų gatvėje įsikūręs baras „Gaisrinė“ savo „Facebook“ paskyroje net kvietė rezervuotis staliukus. „Vakarų ekspresas“ tai ir bandė padaryti.

Ketvirtadienio vidurdienį į klausimą „Ar turite dar laisvų staliukų?“ atsiliepusi baro darbuotoja sureagavo labai rimtai: „Tuojau pažiūrėsiu.“

PRAMOGA. Pavieniai pramogų išsiilgę lankytojai lauko kavinėse jau pietavo, mėgavosi puodeliu kavos ar kitu gėrimu.

Vėliau patikslinus, kad domisi žurnalistas, „Gaisrinės“ personalas patikslino, kad lauko terasoje yra užimti keturi staliukai.

„Tikrai labai atsiprašau, turime darbo“, - mandagiai pokalbį baigė „Gaisrinės“ atstovė.

Atsidarys po savaitės

Pasak restoraną „Meridianas“ valdančios bendrovės vadovo Gedimino Gudavičiaus, restoranas lankytojus į dvi lauko terasas ant laivo denio ir krantinėje pakvies jau kitą savaitę. Nors svarstymų buvo atsidaryti ir anksčiau, orai rodo, kad sprendimas greičiausia buvo teisingas.

„Artėja Motinos diena, graži proga iškepti pyragą ir pakviesti juo pasivaišinti“, - sako nuo kito šeštadienio lankytojų laukiančio „Meridiano“ atstovas.

Anot jo, darbui yra pasiruošta. Lauko terasos įrengtos taip, kad lankytojai kuo labiau būtų apsaugoti nuo besikeičiančio klaipėdietiško oro siurprizų.

„Jei bus vėsu, tai ir dujinius šildytuvus įjungsime“, - sako G. Gudavičius.

Karantiną išnaudojo atsinaujinimui

„Klaipėdoje atsidarysime kitą savaitę“, - sakė Klaipėdoje ir Palangoje verslą vystantis „Senosios Hansos“ savininkas Ramūnas Pocevičius. Anot jo, ketvirtadienį jis atidarė viešbutį ir restoraną Palangoje, nes jau buvo gauti užsakymai nakvynėms viešbutyje. Tikimasi, kad, nepaisant suprastėjusių orų, kurortas savaitgalį vis tiek sulauks poilsiautojų, kurie lankys ir atsidariusias lauko kavines.

„Per karantiną visiškai nedirbome, negaminome net maisto išsinešti, galėjau išvykti atostogauti į šiltus kraštus, tačiau nusprendžiau skirti laiko atsinaujinimui“, - sako R. Pocevičius.

Anot jo, remontas atliktas tiek viešbutyje, tiek restoranuose.

„Klaipėdoje atnaujinome virtuvę, pakeitėme minkštasuolius, perdažėme sienas“, - vardina R. Pocevičius. Tačiau svarbiausia, anot jo, kad atsinaujino meniu, kuris nuo šiol bus vienodas tiek Klaipėdoje, tiek Palangoje.

„Naują meniu pristatysime su gerai Lietuvoje žinoma virtuvės šefe Aldona Gečiene“,- sako „Senosios Hansos“ savininkas. Anot jo, naujame meniu liko ir bulviniai blynai, ir cepelinai, tačiau žmonės nori ir to, kas madinga.

„Pusryčiams - Benedikto kiaušinis, daug žuvų patiekalų, sraigės, aštuonkojis, patiekalai vegetarams“, - intriguoja R. Pocevičius.

Taigi akivaizdu, kad karantiną išgyvenusios kavinės ir restoranai yra pasirengę nustebinti lankytojus ir taip priversti juos atverti pinigines. Praėjusi vasara parodė, kad, nors ir trumpas, vasaros sezonas visgi gali bent iš dalies sugrąžinti tai, ką iš maitinimo verslo atėmė pandemija. Žinoma, tam reikia, kad ir orai bent šiek tiek būtų palankūs.

Raktažodžiai
''galejau i siltus krastus isvykti..''' o paskui sako mes murdomes skurde kavines... melagiai... biski paretins karantinas jus ir gerai nes jau kainos zveriskos kaip uzsienyje ne pagal lietuvos atlyginimus. valgiau ir valgysiu namuose, sode, gamtoje
as, 2021-04-23 03:20
" ir taip priversti juos atverti pinigines"... Šviesaus ir ilgalaikio bankroto jums ir jūsų palikuonims :) Verslinykai...
E., 2021-04-22 23:53
Sidebar placeholder