A. Maldeikienės traukinys išvežė tik pačią Maldeikienę, palydovai liko perone (1)

2019 m. į Europos Parlamentą pateko tik vienas visuomeninis rinkimų komitetas – „Aušros Maldeikienės traukinys“, kurį vedė dabartinė Europos liaudies partijos frakcijos narė Aušra Maldeikienė.

Po rinkimų visuomeninio rinkimų komiteto neliko - tik 2 jo nariai dirba Aušros Maldeikienės komandoje.

Visi pasirinko skirtingus kelius

Po 2019 m. rinkimų „Aušros Maldeikienės traukinys“ nebuvo aktyvus viešojoje erdvėje, o ir pati visuomeninių rinkimų komitetų paskirtis yra dalyvauti konkrečiuose rinkimuose. Jiems pasibaigus – išsiskirstyti.

Kaip teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų politologė Jogilė Ulinskaitė, Europos Parlamentas yra ta vieta, kuri turėtų stiprinti partinę demokratiją „nebent tavo tikslas yra tiesiog pakliūti į Parlamentą ir tenai pabūti“.

Ji taip pat pastebi, kad norint keisti politiką reikia tęstinumo, kurį suteikia dalyvavimas politinės partijos veikloje.

„Aušros Maldeikienės traukinio“ sąraše buvo 9 žmonės. Kartu rinkimuose į Europos Parlamentą jie surinko 6,16 proc. balsų, tad dirbti į Briuselį išvyko tik traukinio vedlė Aušra Maldeikienė.

Jai talkina sąraše buvę kandidatai Giedrius Alasevičius ir Aistė Pikšrytė, kurie dirba Europos Parlamento narės patarėjais.

Kiti sąrašo veidai pasuko kitais keliais: Laurynas Šedvydis, buvęs 7 traukinyje, 2020 m. rinkimuose į Seimą dalyvavo su Lietuvos socialdemokratų partija. Antras numeris - Rasa Žemaitė - dirba su socialinės apsaugos klausimais.

„Nubausti“ – neišeis

„Aušros Maldeikienės traukinio“ komanda per Europos Parlamento rinkimus žadėjo „galimybę Lietuvai priartėti prie vakarietiškų socialinių standartų ir reformuoti Lietuvos socialinį modelį“.

Kadangi šio komiteto neliko, tai rinkėjai negali tikėtis iš kandidatavusių žmonių atskaitingumo.

Nors Aušra Maldeikienė savo mintimis aktyviai dalinasi socialiniuose tinkluose, tačiau tai daro savo, o ne visuomeninio rinkimų komiteto vardu. J. Ulinskaitė pastebi, kad vienas iš būdų kaip galima būtų „nubausti“ politines jėgas yra kitų rinkimų metu neperrinkti jų į valdžią, tačiau „su komitetais yra problema, kad jų negali taip lengvai išmesti, nes dalis po rinkimų nebeatsikuria“.

A. Maldeikienė jau anksčiau yra paskelbusi, jog rinkimuose nebedalyvaus, tad rinkėjai neturės galimybės parodyti, ar šis komitetas dar turi pasitikėjimą.

Tai galėtų nutikti tik jei rinkimų komitetą vestų kitas šio sąrašo kandidatas.

Raktažodžiai
Nelieskit sergančios bobykės, nesmirdės
Trauktinis, 2021-09-23 18:24
Sidebar placeholder