Algirdas Butkevičius pasigedo Finansų ministerijos lyderystės

Algirdas Butkevičius pasigedo Finansų ministerijos lyderystės

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan  Lietuvos“  narys, Biudžeto  ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius sako, kad premjerės Ingridos Šimonytės Seimui pateikta 2021 metų Vyriausybės veiklos ataskaita šiek tiek skiriasi nuo ankstesnių, nes apie praėjusius metus kalbama daug mažiau negu apie tai, ką planuojama padaryti šiais metais.

„Bet  tai aš vertinu teigiamai, nes žmonės  tai, kas vyko vakar,  dažniausiai pamiršta, gyventojams rūpi tai, ką  darys šiais metais“,– žurnalistams  Seime sakė A. Butkevičius.

Jo teigimu, kai kurie dalykai, kurie yra pateikti Vyriausybės veiklos ataskaitoje,  nėra pagrįsti tam tikromis priemonėmis dėl jų įgyvendinimo.

„Jeigu kalbame apie energetikos sektorių, tai  numatytos didžiulės pinigų sumos saulės ir vėjo jėgainių statyboms. Tai vertinu teigiamai, bet, mano žiniomis, galių mes jau praktiškai šiandien neturime.

Jeigu kalbame apie automobilių įkrovimo aikštelių įrengimą, tai irgi vertinu teigiamai kaip idėją, kaip planą.

Bet, kaip žinau,  nauji vartotojai,  tokių projektų įgyvendintojai susiduria su tuo, kad iš energetikos įmonių negauna garantijų, kad tas projektas bus prijungtas prie elektros tinklų“,– sakė politikas.

Ekspremjeras  A. Butkevičius  mano, kad Vyriausybės veiklos ataskaitoje turėtų būti detaliau pasakyta, kaip mes elgsimės su perdirbimo pramone,  su transporto sektoriumi ir vidaus paklausa.

„Tai yra Lietuvos ekonomikos trys banginiai, ir tai turi būti plačiau atsispindėti Vyriausybės ataskaitoje“,– mano jis.  

A.  Butkevičiaus  teigimu, Vyriausybės kova su COVID-19 pandemija vyko gerai, pavyko atremti kai kurias kibernetines  atakas, laiku sureaguota dėl krašto apsaugos papildomo finansavimo.  

Tačiau, kalbėdamas apie viešųjų finansų valdymą, politikas teigė, kad trūko lyderystės ir tų planų, kuriuos žadėjo pateikti  Finansų  ministerija.

„Jie  nebuvo nei pateikti, nei įgyvendinti.

Matau didžiulį finansų ministerijos trūkumą lyderystės požiūriu dėl augančios infliacijos.

Lietuva kažkada buvo su žemiausia infliacija  tarp euro zonos,  ES šalių, o dabar mes esame lyderiai dėl didžiulės infliacijos“,– sakė  ekspremjeras A. Butkevičius.

ELTA primena, kad antradienį ministrė pirmininkė I. Šimonytė Seimui pateikė Vyriausybės 2021 m. veiklos ataskaitą ir šių metų veiklos prioritetus.

Kaip numato Vyriausybės įstatymas, Vyriausybė ne rečiau kaip kartą per metus pateikia Seimui savo metinę veiklos ataskaitą.

Respublika.lt info

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder