Antrajame rinkimų ture Gitanas Nausėda tikisi surinkti papildomų balsų: 75 proc. būtų geras rezultatas

Perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda po dviejų savaičių vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture tikisi surinkti papildomų rinkėjų balsų. Anot jo, dvikovoje su premjere Ingrida Šimonyte geras rezultatas būtų 25 ir 75 procentų santykis.

„Manau, kad tikrai turėtume dar gana daug balsų gauti papildomai. Aš galbūt labiau referuočiau į pasitikėjimo rodiklius, kurie reguliariai yra skelbiami ir pagal kuriuos matyti, kad mane palaiko arba teigiamai vertina apie 75 proc. gyventojų.

Atvirkščiai – premjerę teigiamai vertina apie 25 procentai“, – pirmadienį LRT televizijai teigė G. Nausėda.

„Tokia proporcija tikrai būtų geras rezultatas“, – pridūrė jis.

Visgi, pasak dabartinio šalies vadovo, antrajame prezidento rinkimų ture daug kas priklausys ir nuo piliečių aktyvumo.

„Kai kurie kandidatai beveik atviromis lūpomis ragina nebesidomėti antruoju rinkimų ratu, maždaug vis tiek čia viskas aišku. Manau, kad pirmiausia tai yra labai nepilietiška pozicija. (...) Žmonės turi ateiti ir išreikšti savo valią, nes tik tokiu būdu išrinktas prezidentas tampa legitimus“, – pažymėjo G. Nausėda.

ELTA primena, kad po dviejų savaičių vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture – kaip ir prieš penkerius metus – susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas G. Nausėda ir konservatorių kandidatė, premjerė I. Šimonytė.

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus biuletenius iš visų 1895 rinkimų apylinkių, pirmajame rinkimų ture nugalėtoju tapo G. Nausėda, surinkęs 44,19 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje likusi I. Šimonytė sulaukė 19,78 proc. rinkėjų palaikymo.

Sekmadienį atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 59, 48 proc. piliečių.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder