Antroje „GoVilnius“ reklamos dalyje bus nuogas Olegas?

(4)

Vilniaus plėtros agentūra „GoVilnius" pristatė Vilnių reklamuojantį, net 81 tūkst. eurų kainavusį vaizdo klipą. Kurio vaizdas esą turėtų šokiruoti ir būtent todėl pritraukti į Vilnių vokiečius ir britus turistus. Nes juk pastarieji važiuoja visur, kur šlapinamasi ant sienų, o marozai muša vieni kitus vidury baltos dienos.

Ką matome vaizdo klipe, kuris skirtas Vilniaus verslo ir turizmo plėtros kampanijai „Lūkesčiai ir realybė" („Expectations vs. Reality"). Beje, ši kampanija per du mėnesius kainuos pusę milijono eurų! Tad išleisime pusę milijono už tai, kad patys iš savęs išsityčiotume ir dar save apšmeižtume.

Kokia šio klipo-klipatos idėjinė vinis? Kūrėjai daro prielaidą, jog vokiečiai ir britai vis dar mus laiko skurdžia, nežinoma šalimi, Rytų Europa ar net Rusija. Tad iš pradžių į vaizdo klipą prikrauna vokiečių ir britų įsivaizdavimų ir baimių. Girtų vilniečių bomžų muštynes prie šiukšlių konteinerių, lauko tualetą, prekiavimą gatvėse iš po skverno.

O kitoje klipo-klipatos dalyje - visiškas kontrastas. Vietoje lauko tualeto - Vilniaus Šv.Onos bažnyčia, puikios gatvės, skverai, muziejai, šventovės ir labai civilizuoti vilniečiai. Esą suprask, vokieti ir brite, kad tavo baimės bei išankstiniai nusistatymai neturi jokio realaus pagrindo.

Nežinau, ar iš lauko tualeto Vilniuje pažvengęs britas, paspoksojęs į tą varganą klipuką, bus labai šokiruotas. Pakeis savo esą išankstinę nuomonę ir ims gėrėtis Vilniaus bažnyčių stogais. O jeigu tas britas ar vokietis - visai ne estetas ir priedo - skurdaus išsilavinimo? Jei tiek bukas, jog nieko neišmano apie Europos geografiją, istoriją bei politines realijas, tai ir toliau nežinos. Nes jam tai nerūpi. Be to, klipo trukmė - 1 min. 40 sek. Jame gražiems vaizdams skirta vos 20 sek. pabaigoje...

Todėl labiau tikėtina, jog vokietis ar britas tik pažvengs iš klipe pavaizduoto valkatos ir nesuks galvos, ar tas valkata iš Vilniaus, Bavarijos ar nuo Norfolko grafystės šiukšlių konteinerio. Nes ir ten yra valkatų. Tad mūsiškis klipas, kuris itin nuolankiai stengėsi mus pažeminti, įrodinėjant kad „mes - jau ne tokie", net ir šio tikslo nepasiekė. Tik suteikė užsieniečiams taip vadinamo skanaus „žvengalo". Neįsimenant Vilniaus vardo. Nes žmogus labiau įsimena akimis, o ne ausimis. Nebent yra Mocartas.

Jei klipuko-klipatos tikslas buvo tikrai šokiruoti, tai reikėjo nufilmuoti tokį vieną Olegą. Su pridengta tik viena vieta. Ir pareikšti, jog mes visi tokie. Paskutiniai Europos pagonys. Išpažįstantys nuogų sėdynių kultą. Nes antraip neįleis į Seimą. Atvykite ir įsitikinsite. Pas jus yra Oktoberfest, o mes norėtume amžino nuogalių festivalio. Net ir tada, kai labai šalta.

Štai tada vakariečiai, dėl kurių palankumo taip nykiai, nužemintai, liokajiškai, be jokios savigarbos stengiamės, tikrai susidomės. Net ir čia neatvykę patikės, kad mes - ne rusai ir ne Rytų europiečiai. Nes nuogalius juk nedėvi „fufaikės", „šimtasiūlės" ir tikrai nėra įsivyniojęs į vatą.

Jei tikslas - šokiruoti, tai yra pigesnių būdų. Nekainuojančių 0,5 mln. Eur. Galime paskelbti, jog turime nuo kalno šliaužiantį Gedimino pilies bokštą. Tik reikėtų šiek tiek sumeluoti šliaužimo pagreitį. Jei turistus vis dar domina šiek tiek kryptelėjęs Pizos bokštas, tai sudomintų ir šiek tiek šliaužiantis. Tiesa, reikia atsižvelgti į specifiką. Pvz., britai, imantys iš lengvatikių pinigus už tai, kad jų visose pilyse vaidenasi, niekada nepatikės apie Vilniaus rūsių vaiduoklius.

O šiaip vaizdo klipas pasakė tik tiek, jog neturime savigarbos. Atvykite kuo greičiau pamatyti žmonių, kurie kažkaip pragyvena ir be savigarbos. Čia turistai, traumuoti gyvenimo ar šiaip psichopatai, galės išlaisvinti visus savo slaptus instinktus. Jie tyčiosis, žvingaus, o mes tik klapsėsime ausimis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder