Apdovanojimą už kultūros puoselėjimą pelnė Palanga

Kultūros ministras Simonas Kairys antradienį Lietuvos savivaldybių asociacijos surengtose iškilmėse „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą už kultūros puoselėjimą įteikė Palangos miesto savivaldybei.

Kultūros ministras pasidžiaugė, kad Palangos miesto savivaldybė, nepaisant sudėtingos pandeminės situacijos, skyrė dėmesį ne laikinam, o amžinam dalykui - kultūrai. Pasak S. Kairio, šio apdovanojimo Palanga pirmiausia nusipelnė skambiais kultūriniais akcentais paminėdama Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Taip pat - nuolatiniu dėmesiu savo kultūros įstaigoms, įvairių sričių menininkams, pastangomis puoselėjant kultūros paveldą.

„Aš labai džiaugiuosi, kad galiu apdovanoti tą savivaldybę, kuri šiemet švenčia grąžinimo Lietuvai šimtmetį, mini Antano Mončio - žymaus išeivijos skulptoriaus - šimtmetį, mes matome naują kultūrinę erdvę - kurhauzą, kuris glaus ne tik teatrą, bet ir gerokai platesnį kultūrininkų, menininkų ratą. Savivaldybė yra neabejinga istorinei atminčiai ir sugebėjo turėti ambicijų, ištiesti pagalbos ranką, ir tikiu, kad kitais metais šioje Savivaldybėje bus atidarytas paminklas prezidentui Antanui Smetonai“, - pristatydamas „Auksinės krivūlės“, skirtos savivaldybei - kultūros puoselėtojai, apdovanojimo laimėtoją, kalbėjo S. Kairys.

Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečio minėjimo programą sudarė apie 70 renginių. Šiemet taip pat paminėtas skulptoriaus Antano Mončio šimtmetis, šalia jo namų-muziejaus atidarytas Antano Mončio skveras. 2021-aisiais Palanga perėmė prezidento Antano Smetonos paminklo, kurį buvo numatyta pastatyti Vilniuje, projektą.

Palangos skulptūrų parke šiemet atidengta Prancūzijoje gyvenančios lietuvių skulptorės Rūtos Jusionytės skulptūra „Angelas“. Rugsėjį Palangoje pirmą kartą įvyko ir atviros architektūros festivalis „Pastatai kalba“.

Kultūrinį gyvenimą kurorte pagyvino pernai rekonstruota ir atidaryta Palangos kurhauzo medinė dalis. Jame įsikūrė Palangos teatras, rekonstruota reprezentacinė salė, antras aukštas skirtas Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvų repeticijoms, taip pat laikinai įsikūrė Palangos pučiamųjų orkestras.

„Palangos orkestras“ pernai kultūros ministro įsakymu pripažintas profesionaliojo scenos meno įstaiga. Šiemet rengiamas techninis Muzikos ir meno namų projektas, kuriuose savo veiklą vykdys Palangos pučiamųjų orkestras ir Palangos meno kolektyvai. Projektuojama nauja per 200 vietų koncertinė salė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder