Automobilių kelių direkcija rengia Atšvaitų dieną

Automobilių kelių direkcija rengia Atšvaitų dieną

(1)

Lietuvos automobilių kelių direkcija ketvirtadienį organizuoja Atšvaitų dieną. 

Nuo 8 val. iki 16 val. atšvaitų ir kitų saugaus eismo priemonių platinamo akcija vyks Kelių direkcijoje Vilniuje.

Kiekvienam atėjusiam į akciją bus skiriama po vieną atšvaitą ar kitą priemonę. 

Atšvaitų dienos tikslas – priminti pėstiesiems, kad einant tamsoje ar esant blogam matomumui būtina su savimi turėti taisyklingai pritvirtintus atšvaitus, neštis šviečiantį žibintą ar vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, paraginti naudoti atšvaitus.

„Kiekvienas turime rūpintis savo, savo artimųjų ir kitų eismo dalyvių saugumu. Pradėkime nuo savęs – pasitikrinkime, ar visada į tamsų kelią išeiname su atšvaitais, ar jie taisyklingai pritvirtinti.

Esame tikri, kad daugelis žmonių turi atšvaitų, tačiau ne visi juos naudoja. Stalčiuje padėtas atšvaitas tikrai nepadarys jūsų matomu“, – sakė Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Kelių direkcija primena, kad atšvaitai padeda automobilių vairuotojams tamsoje pamatyti pėsčiuosius. Jei automobilis važiuoja įjungtomis trumposiomis šviesomis, su atšvaitu esantį pėsčiąjį vairuotojas pastebi iki jo likus 150 metrų, jei pėsčiasis atšvaito nedėvi, vairuotojas jį pamato likus 30–50 metrų, o toks atstumas yra per mažas sustabdyti ir išvengti susidūrimo.

Užmiestyje pėstieji privalo eiti prieš automobilių judėjimo kryptį ir turi būti užsidėję juostinį atšvaitą ant dešinės rankos kiek aukščiau rankos riešo, ant kojos – blauzdos srityje arba prisisegti pakabinamą atšvaitą prie palto ar striukės kišenės taip, kad jis būtų suaugusio žmogaus kelių aukštyje – taip pakabintą atšvaitą lengvai apšvies automobilio žibintai.

Mieste pėstieji atšvaitus turėtų užsisegti ar užsidėti taip, kad jie būtų matomi, jog automobilių žibintai atšvaitus galėtų apšviesti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder