Agnė Bilotaitė

Bakas atsiprašė Bilotaitės, kurią, konservatorių teigimu, išvadino „nužmogėjusia kale“ (7)

Partijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Vytautas Bakas Seimo posėdyje atsiprašė vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, kurią, konservatorių teigimu, įsikarščiavęs pavadino „nužmogėjusia kale“.

„Norėčiau kreiptis į vidaus reikalų ministrę ponią Agne Bilotaite. Norėjau atsiprašyti jeigu kažkokie mano žodžiai šiandien jus įžeidė. Tikrai, emocijoms ne pati geriausia vieta. Aš manau, kad turėtų būti teisiniai ir politiniai vertinamai. Bet „Amnesty International“ ataskaita tikrai yra labai rimta ir verta Seimui pasižiūrėti, o Agnės atsiprašau, jei kažkas jus įžeidė“, – dar prieš kelias valandas ministrę kale vadinęs teigė V. Bakas.

Tiesa, konservatoriams viešai pradėjus kalbėti apie tokius A. Bilotaitei  tekusius epitetus, V. Bakas žurnalistams neprisipažino taip nepagarbiai kreipęsis į ministrę.

„Aš kaip suprantu, ponas Andrius Navickas komentuoja tai, ko pats negirdėjo, tai tik tiek ir galiu pakomentuoti. Kad ministrė yra nužmogėjusi, galiu patvirtinti, aš tą pasakiau iš Seimo tribūnos“, – teigė V. Bakas.

Paklaustas, ar iš jo lūpų nuskambėjo tik „nužmogėjusi“, V. Bakas komentuoti taip pat atsisakė.

Konservatorius Andrius Navickas teigia, kad pirmadienį Seimo nenumatyto posėdžio metu išgirdęs apie nepagarbią V. Bako repliką ministrei.

„Šiandienos neeilinis posėdis. Vytautas Bakas, Žmogaus teisių komiteto narys, kalba tribūnoje ir teigia, kad „Amnesty international" pateikė skandalingą ataskaitą, kurioje išsakyti rimti kaltinimai dėl elgesio su migrantais Lietuvoje. Įsijautęs pažada visą valdžią pasodinti į kalėjimą. Normalus pasisakymas ir tikrai skatina įsigilinti į minėtą ataskaitą. Tiesa, jau esu ne kartą patyręs, kad Vytautas Bakas selektyviai interpretuoja dokumentus, bet.. Tačiau pagrindinis dalykas vyksta po kelių minučių. Bakas pakyla prie tos Seimo vietos, kur sėdi Bilotaitė. Paprastai Seimo narių pareiškimus klauso nedaug žmonių, bet Bilotaitė liko išklausyti. Bakas prieina prie jos ir meta: „nužmogėjusi kalė“, – situaciją feisbuke aiškino A. Navickas.

Tokiais epitetais V. Bakas ėmė svaidytis po to kai paragino parlamentarus susipažinti su pirmadienį pasirodžiusia žmogaus teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ ataskaita, kurioje sukritikuoti Lietuvos veiksmai tvarkantis su pernai kilusia migracijos krize.

V. Bakas teigė, kad dešiniųjų Vyriausybė turės atsakyti už veiksmus, sprendžiant praėjusiais metais kilusią neteisėtų migrantų krizę. Politikas net užsiminė apie teisiamųjų suolą atsakingiems Vyriausybės nariams.

„Jeigu teisinė valstybė suveiks – Danijos, berods, ir Italijos pavyzdžiu ministrai ėjo į teisiamųjų suolus. Aš tikiuosi, kad jūs ten atsisėsite, jei prokuratūra pradės tyrimus dėl visų šių epizodų, jūs turėsite sėstis į teisiamųjų suolą“, – po pirmadienį vykusio Seimo rytinio posėdžio sakė V. Bakas.

„Amnesty International“ atskaitoje paskelbė, kad ukrainiečių pabėgėliai Lietuvoje sutinkami šiltai, o tuo metu pabėgėlių iš Artimųjų Rytų, kurie į šalį atvyko kirsdami sieną iš Baltarusijos, teisės ignoruojamos. Organizacija nustatė, remdamasi apklausomis dviejuose neteisėtų migrantų centruose Lietuvoje, kad pabėgėliai iš Irako ir Sirijos patiria „nehumanišką ir žeminantį elgesį bei neteisėtą grąžinimą į kilmės šalis“.„Amnesty International“ taip pat kritikuoja Europos Sąjungą ignoruojant padėtį Lietuvoje, vienoje iš valstybių narių. Organizacija rekomenduoja Lietuvai sustabdyti pabėgėlių ir migrantų apgręžimą į Baltarusiją.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder