Kodėl kai kuriuose bankomatuose negaunate penkių eurų kupiūros

Bankomatų adresai – atvirų duomenų forma

Lietuvos bankas, įgyvendindamas atvirų duomenų iniciatyvą, atvėrė šalyje įrengtų bankomatų adresų duomenis, kurie prieinami ir Lietuvos atvirų duomenų portale data.gov.lt.

„Optimizuodami duomenų valdymo sritį, daug dėmesio skiriame atvirų duomenų iniciatyvai. Ja siekiame, kad duomenys būtų naudojami pakartotinai ir kurtų didesnę pridėtinę vertę, skatintų domėtis, kurti naujus inovatyvius sprendimus“, – sako Lietuvos banko Duomenų ir statistikos departamento direktorius Ramūnas Baravykas.

Bankomatų adresų duomenys (paslaugų teikėjo pavadinimas, bankomato adresas, geoerdvinės koordinatės) kas ketvirtį renkami iš Lietuvoje veikiančių mokėjimo paslaugų teikėjų ar nepriklausomų bankomatų tinklų valdytojų.

Pirminis jų panaudojimas – duomenys atvaizduojami interaktyviajame žemėlapyje Lietuvos banko interneto svetainėje.

Čia gyventojas gali rasti bankomatą, kuris yra arčiausiai nuo jo gyvenamosios, darbo, ar kitos dominančios vietos. Bankomatai išskirti pagal paslaugų teikėją, ir kiekvienos finansų įstaigos klientas gali matyti tiek „savo“, tiek kitus bankomatus.

Tikimasi, kad bankomatų adresų duomenys bus naudingi įvairių sričių specialistams, kurie analizuoja, stebi grynųjų pinigų prieinamumą Lietuvoje, gyventojams asmeniniais, švietimo ar kitais tikslais bei verslui, kuris atvirų duomenų pagrindu galėtų kurti naujas paslaugas ar produktus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder