Beglobio gyvūno kaina

Kelmės rajono savivaldybė dešimties beglobių kačių karantinavimui, gydymui, vakcinavimui, ženklinimui bei vienos iš jų eutanazijai šiemet per nepilnus devynis mėnesius išleido 3700 eurų.

Įsteigta gyvūnų prieglauda

Neseniai Kelmės gyvūnų mylėtojų asociacija įgyvendino projektą „Kelmės gyvūnų asociacijos paslaugų plėtra".

Naudvario kaime atsirado asociacijos būstinė, apšiltinti voljerai šunims, nameliai katėms, nupirktas autobusėlis surinkti ir vežioti beglobius gyvūnus. Voljeruose bus galima sutalpinti 25 šunis, o katėms įrengta dar kelis kartus daugiau vietų.

Iš LEADER programos asociacijai skirta 60 tūkstančių eurų. Dar apie 20 tūkstančių eurų prie projekto įgyvendinimo tvirtina prisidėjusi asociacijos vadovė Lina Samulytė.

Ji nupirko seną, apleistą sodybą su sklypu. Ten iš pradžių prieglobstį rasdavo beglobiai gyvūnai. Vėliau, įkūrus asociaciją ir gavus finansavimą iš LEADER programos, senasis pastatas nugriautas, sklypas išvalytas ir įrengta visus reikalavimus atitinkanti gyvūnų prieglauda.

Imtis darbo privertė gyvūnų istorijos

L.Samulytė pasakoja, jog Gyvūnų mylėtojų asociacija gimė iš tikrų įvykių ir neįtikėtinai žiauraus žmonių elgesio su gyvūnais istorijų.

Prieš porą metų kelmiškė Vilma Ziutelė jai pranešė, jog A.Mackevičiaus gatvėje kažkas nuodija beglobius katinėlius. Tuomet per Facebook paskyrą susivienijo žmonės, smerkiantys tokius poelgius.

Bendrovės „Medžio rankos" paprašyta pagaminti namelių benamėms katėms. Jie pastatyti A.Mackevičiaus ir Raseinių gatvių mikrorajonuose.

Istorijų būta žiauriausių. Žiemą viename kaime rado kelis iš bado ir šalčio nugaišusius šuniukus. Mat, šeimininkai kelias dienas girtavo ir „pamiršo" turį gyvūnų.

Kartą vakaro prietemoje pati Lina klaidžiojo po netoli Mockaičių esantį mišką, nes gavo pranešimą, kad kažkas prie medžio pririšo ir miške bado mirčiai paliko šunį. Surado. Šuneliui surasti nauji namai.

Vienas stikliuko mėgėjas asociacijai pranešė, jog kaimynas paprašė už butelį nugalabyti jo šunį, nes šis pjauna vištas.

„Daviau tam žmogui dar penkis eurus, sakau: atvesk tą šunį. Šeimininko nuolat spardyta kalytė nelaikė šlapimo. O gal iš baimės, pamačiusi žmogų, šlapindavosi. Pusmetį teko gydyti. Dabar jai rasti namai Palangoje. Šeimininkai palaiko ryšį su asociacija, siunčia augintinės nuotraukas", - pasakoja L.Samulytė.

Beglobiais kol kas rūpinasi kauniečiai

Visuomeniniais pagrindais, savanorių pagalba ir geraširdžių žmonių aukomis kol kas gyvuojanti Gyvūnų mylėtojų asociacija tikėjosi, jog, sukūrusi tinkamas sąlygas gyvūnų transportavimui ir laikymui, galės dalyvauti Kelmės rajono savivaldybės skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose dėl beglobių gyvūnų laikinosios globos.

Tačiau paaiškėjo, jog Savivaldybė sutartį su Kaune veikiančia gyvūnų prieglauda „Nuaras" sudariusi ne vieneriems metams, o 36 mėnesiams.

„Savivaldybės vadovai ir specialistai žinojo, kad ateinančiais metais paslaugas galės teikti ir Gyvūnų mylėtojų asociacija. Mes - vietiniai, mažiau kainuotų transporto išlaidos. Be to, nesame pelno siekianti organizacija, tas pačias paslaugas galime teikti žymiai pigiau ir operatyviau.

Pavyzdžiui, „Nuarui" savaitgalį arba po darbo valandų neįmanoma net priskambinti ir pranešti apie beglobį gyvūną. Žmonės skambina mums, - apmaudo neslepia L.Samulytė. - Dabar mums teks siūlyti savo paslaugas Raseinių ir Radviliškio rajonų savivaldybių viešuosiuose pirkimuose."

Sutarties nutraukti negali

Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas patvirtino, jog sutartis su Kauno „Nuaru" dėl laikinosios beglobių gyvūnų globos sudaryta 36 mėnesiams. Jeigu ją nutrauktų, Savivaldybė turėtų juridinių pasekmių.

Kaip informavo Turto valdymo skyriaus vedėja Vaida Ulvydienė, paskelbus viešuosius pirkimus, neatsirado nė vieno dalyvio. Tik po pakartotino paskelbimo, dalyvavo vienintelis pretendentas Kaune įsikūrusi gyvūnų prieglauda „Nuaras". Su ja ir pasirašyta sutartis.

„Suprantame, kad kauniečių kaina - didesnė negu vietinių paslaugos teikėjų, nes į kainą įkalkuliuotos kelionės iš Kauno išlaidos. Tačiau tuo metu nebuvo kitos išeities. Kelmės Gyvūnų mylėtojų asociacija nedalyvavo konkurse. Kas sutiko teikti paslaugas, su tuo ir pasirašyta sutartis", - tvirtina V.Ulvydienė.

Tačiau, pasak jos, sutartis su „Nuaro" prieglauda gali ir netrukti 36 mėnesių. Mat, sutartyje numatyta 6039 eurų ir 67 centų suma už beglobių gyvūnų laikinąją globą, veikiausiai, bus išnaudota anksčiau, nes per nepilnus devynis mėnesius „Nuarui" jau sumokėta daugiau kaip pusė numatytos sumos. Kai ši suma bus išeikvota, sutarties galiojimas baigsis.

Paslaugos nuo šių metų sausio 30 dienos, kai buvo pasirašyta sutartis su Kauno „Nuaro" prieglauda, iki spalio vidurio beglobių gyvūnų laikinos globos paslaugos Savivaldybei jau kainavo 3736 eurus.

Tiek pinigų atsiėjo dešimties beglobių kačių šėrimas per dvi savaites trunkantį karantiną, skiepai, ženklinimas, gydymas ir vienos iš jų eutanazija.

Liko tik 2600 eurų. Taigi, realu, kad nauji viešieji pirkimai bus skelbiami gerokai greičiau negu suplanuota.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder