Čekija skirs Lietuvai pusę milijono eurų kovoti su neteisėta migracija

Antradienį Vilniuje Lietuvos ir Čekijos ministrai pasirašys memorandumą dėl daugiau kaip pusės milijono eurų paramos kovojant su neteisėta migracija.

Dokumentą pasirašys Lietuvos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Čekijos užsienio reikalų ministras Jakubas Kulhanekas.

Čekija yra pirmoji šalis, Lietuvai pasiūliusi finansinę pagalbą kovoti su neteisėta migracija. Ji suteiks 13,5 mln. Čekijos kronų (apie 530 tūkst. eurų) paramą.

Vidaus reikalų ministerijos teigimu, finansinė parama skirta užtikrinti Lietuvos ir Baltarusijos sienos, kuri yra ir išorinė Europos Sąjungos siena, saugumą, stiprinti pajėgumus sprendžiant prieglobsčio prašymus bei kitus migracijos klausimus.

Memorandume nurodyta, kad Lietuva minėtą paramą gali naudoti ir fiziniam barjerui pasienyje su Baltarusija įrengti, migrantų apgyvendinimo centrams statyti, kt.

Anksčiau Čekija Lietuvai yra skyrusi humanitarinės paramos – palapinių, lovų, antklodžių, šildytuvų.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai atvyko daugiau nei 4,1 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Siekdama stabdyti šią migraciją Lietuva pasienyje su Baltarusija statys ne žemesnę kaip trijų metrų tvorą. Planuojama, kad 550 km tvora atsieis apie 152 mln. eurų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder