Degalinių tinklui „Viada“ – 50 tūkst. eurų bauda

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) skyrė 50 tūkst. eurų baudą degalinių tinklui „Viada“.

Tokia sankcija įmonei skirta už per mažą biodegalų kiekį dyzeline, ketvirtadienį pranešė bendrovė.

Tarnybos atstovė Dalia Malinauskienė BNS patvirtino apie ketvirtadienį skirtą baudą.   

Pasak įmonės tiekimo ir didmeninės prekybos direktoriaus Sauliaus Navicko, dėl pažeidimo kalti biodegalų įmaišymo paslaugos teikėjai, kurių įmonė esą negali efektyviai kontroliuoti. 

„Teisės aktuose nustatyta pareiga kontroliuoti, ar į rinką pateikiami degalai atitinka trečiųjų asmenų deklaruojamą biopriedo kiekį, tačiau jos neįmanoma įgyvendinti, tai yra nepakeliama administracinė ir finansinė našta“, – pranešime teigė S. Navickas. 

Pasak jo, „Viada“ bendradarbiauja su tarnyba bei ėmėsi priemonių, kurios leistų ateityje išvengti tokių pažeidimų. S. Navickas tikina, kad tinklas dėl to ekonominės naudos neturėjo. 

„Šiuo konkrečiu atveju kreipėmės į Biodegalų asociaciją ir gavome atsakymą, jog faktiškai pardavus šiuos konkrečius degalus, kuriuose biodegalų kiekis buvo žemesnis nei įstatymų numatyta, tiesiogiai nei pirkėjams, nei aplinkai jokia žala nebuvo padaryta“, – teigė „Viados“ atstovas.  

Pasak „Viados“, pažeidimai nustatyti pernai atlikto įmonės patikrinimo metu. 

VVTAT pranešė, kad patikrinus Tauragėje esančioje tinklui priklausančioje degalinėje atrinktą dyzelino bandinį nustatyta, jog jame buvo mažesnė nei privaloma 6,2 proc. biodegalų dalis litre. 

Pasak tarnybos, įmonei atlikus papildomą tyrimą nepriklausomoje laboratorijoje Nyderlanduose nustatyta, kad biodegalų dalis bandinyje yra mažesnė nei 3 proc.

VVTAT sprendimą „Viada“ per 30 dienų dali apskųsti teismui. 

Ivano Paleičiko šeimos kontroliuojamos bendrovės „Viada LT“ valdomam degalinių tinklui priklauso 130 degalinių Lietuvoje bei 100 degalinių Latvijoje. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder