Palanga

Dešimt tūkstančių žingsnių po Palangą

Dažnas iš mūsų išmaniajame telefone ar laikrodyje skaičiuojame nueitus žingsnius. Kartais vaikštome be didelio tikslo, kad tik sudegintume susikaupusias kalorijas ir pagerintume žingsnių statistiką. Tačiau vaikščioti galima ir su tikslu. Nauda kūnui ir protui bei sielai. Vaikščioti galima ir tam, kad daugiau sužinotume.

Jono Basanavičiaus gatvė, jūros tiltas, grafo Tiškevičiaus rūmai ir parkas yra tos vietos, kur privalomai apsilanko kiekvienas Palangos svečias. Čia didelio išradingumo nereikia. Tačiau Palanga, Šventoji turi nepalyginti daugiau, ką jūs galite pamatyti, patirti.

Šį kurortinį sezoną Palanga kviečia į teminius pasivaikščiojimus po miestą. Palangos turizmo informacijos centro (TIC) sukurti patys įvairiausi pasivaikščiojimo pėsčiomis turinio maršrutai, teminės ekskursijos. Tam pasitarnauja ir specialiai sukurti gidai. Pasivaikščioti siūlomais TIC maršrutais - tai reiškia atrasti vis kitokią, dar nematytą Palangą, Šventąją ir jų apylinkes.

Prisiliesti prie Palangos praeities, sužinoti apie įvairius istorijos įvykius, pamatyti žavingą architektūrinį palikimą galima vaikščiojant pažintiniais maršrutais „Atrask senąsias Palangos vilas“, Žydų paveldo pėdsakais Palangoje„, “Žydų atminties vietos Palangoje„, “Skulptūros ir paminklai Palangoje ir Šventojoje".

O kad vaikščiojimas būtų dar atraktyvesnis ir smagesnis, galima parsisiųsti mobiliąją programėlę walk15.

Taip pat organizuojami orientaciniai pasivaikščiojimo žaidimai po Palangą.

Palangos TIC organizuoja ir temines ekskursijas su profesionaliais gidais: „Žvaigždžių lietus: garsenybių pėdomis Palangoje“, „Palangos vilos: paslaptys, legendos ir likimai“, „Palanga: tobulas Tiškevičiaus verslo planas“, „Nemieganti Palanga: šviesų ir šešėlių paslaptys“.

Kad svečiai „žvejotų“ objektus

Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė, su dideliu užsidegimu pasakodama apie vaikščiojimo pėsčiomis galimybes, tarsi vienas po kitų atidarinėja Palangos duris. „Mūsų tikslas yra ne tik suteikti visą reikiamą informaciją Palangos svečiams, bet ir juos sudominti, užkabinti. Kaip ir žvejys, užmetęs meškerę ir ištraukęs pirmą žuvį, nori pagauti antrą, taip ir kurorto svečiai, vaikščiodami turinio maršrutais, “žvejoja„ vieną objektą po kito“, - sako ji.

Aktyvų laisvalaikį mėgstantiems pramogautojams šią vasarą pasiūlyta naujiena - pėsčiųjų maršrutas „Istorinė Palanga vakar ir šiandien“. Palangos svečiai ir vietiniai gyventojai yra kviečiami pakeliauti po istorinius raidos laikotarpius: Palanga iki grafų Tiškevičių, Tiškevičių Palanga, tarpukario Palanga, miestas sovietmečiu ir iki šių laikų.

Naujasis maršrutas bei kurorto kultūrinis ir istorinis paveldas išradingai pristatomas Kurorto muziejuje veikiančioje interaktyvioje parodoje. Čia lankytojai patys, tarsi žaisdami, įsitraukia į Palangos praeities tyrinėjimą. Sukurtas ir 3D formato filmas.

Labai populiarus ir poilsiautojų dėmesį pritraukiantis žygis pėsčiomis „Gintaro maršrutai Palangoje“. Čia galima daug pamatyti ir sužinoti apie gintaro pėdsakus Palangoje. Ilgo vaikščiojimo mėgėjams skirtas savotiškas gintaro kelias, kuris driekiasi per Palangą, Klaipėdą ir Kuršių neriją. Įveikti šį maršrutą siūloma ne tik dviračiais, autobusu, automobiliais, bet ir pėsčiomis.

Pamatyti kitokią Palangą, Šventąją, o taip pat ir smagiai pažingsniuoti sudarytos visos galimybės. Belieka jomis tik pasinaudoti. O kartais gal net nereikia labai daug planuoti, tiesiog atsikelti šeštadienį anksčiau, aplankyti gintaro prekeivius turguje, išgerti kavos ir pamatyti bundančią rytinę Palangą. Ji labai skiriasi nuo kiekvieną vakarą šurmuliuojančios Palangos.

Išsamią informaciją apie Palangoje siūlomus turistinius maršrutus, dviračių takus, rengiamas ekskursijas galima rasti interneto svetainėje www.visit-palanga.lt arba apsilankius Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94).

Raktažodžiai
Sidebar placeholder